Gönyeli Mezbahası’nın standardı yükseltildi

13 Ağustos 2013 Salı | 22:15
Gönyeli Mezbahası’nın standardı yükseltildi
Kıbrıs Town Houses

Gönyeli Belediyesi’nin et kesim, muayene ve denetimler için kullandığı mezbahası tadilata alınarak daha sağlıklı koşullarda hizmet vermek için yenilendi.

Epoxi kaplama kullanıldı
Sağlıklı koşullarda vatandaşa hizmet vermesi amaçlanan mezbahanın tadilatında, epoxi kaplama malzemesi kullanıldı. Hijyenliği yüksek düzeyde tutmasıyla bilinen epoxi kaplama, gıda sağlığı kalitesini yüksek seviyede tutuyor. Ayrıca, Gönyeli Belediyesi, kesimi yapılan etlerin satış yerlerine daha iyi şartlar altında ulaşması amacıyla soğuk hava ünitesine sahip modern et taşıma aracını araç filosuna ekledi.

Yeni araç hizmette
Gönyeli Belediyesi’nin araç filosuna yeni kattığı mezbaha aracı hizmete girdi. Mezbaha aracı kesilen etlerin daha sağlıklı bir şekilde halka ulaştırılmasında önemli bir rol oynuyor.

Benli: Her şey halk sağlığı için
Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ise konuyla ilgili açıklamasında atılan ve ilerde atılacak adımların halk sağlığı odaklı olduğunu belirtti. Halkın sağlığı ve hijyeni için hiçbir fedakârlıktan kaçmayacaklarının da altını çizen Benli, Gönyeli Mezbahası kapsamında yeniliklerin devam edeceği belirtti.

Facebook Comments