En Üst

25 Temmuz 2017

Haber Üst

Gönyeli Belediyesi Haşerelerle Mücadeleye Hazır

Gönyeli Belediyesi Haşerelerle Mücadeleye Hazır
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Gönyeli Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden pire, sivrisinek, kemirgen, karasinek ve benzeri haşerelerle mücadele için, bu yıl, Orkin Haşere Kontrol ile hizmet sözleşmesi imzaladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin “en büyük haşere mücadele şirketinin” KKTC şubesi tarafından gerçekleştirilecek olan mücadelede, Avrupa Birliği’nin Biyosidal Ürünler Direktifi’ne (BPD 98/8/EC)  uygun olan Bayer Çevre Bilimleri’nin yüksek kaliteli ürünleri kullanılacak.

Gönyeli Belediyesi, halkın sağlığını ve huzurunu bozan sivrisinek ve karasinek mücadelesinde, üreme yerlerinin haritalarının çıkartılarak buralarda mücadeleye ağırlık verileceğini bildirdi. İnsanların kendi elleri ile haşere üremesine ve yuvalanmasına fırsat vermemesi için halkı bilinçlendirici broşür hazırlayan Gönyeli Belediyesi bu broşürleri ücretsiz olarak dağıtacak.

Gönyeli Belediyesi ve Orkin Haşere Kontrol firması arasında imzalanan sözleşme sonrasında tüm evlerin hazırlanacak program dahilinde tek tek gezilerek kuyularda ve mutfaklarda hamamböceği ilaçlamasının başlayacağını belirten yetkililer, hamamböceğinin dışındaki kemirgen ve kene gibi sorunlar için halktan belediyeyi  (Alo 186’yı) arayıp haşere sorunlarını bildirip randevu almalarını istedi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App