Girne’den “Candan” bir isim

31

Merit Park Hotel’de “Yaza Merhaba” konserleri kapsamında sahne alan Candan Erçetin, taş süslemeli uzun beyaz elbisesi ve zarafetiyle göz kamaştırdı. Geçtiğimiz yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlığına kabul edilen Erçetin, konserine de “Dillirga” adlı Kıbrıs türküsü ile başladı.

Sahneden birlik ve barış mesajları veren ve Gezi Parkı olaylarına da
Değinen Erçetin, “Hatalar hep bizim için, yapmadan olmuyor. Her bölgeden şarkı okumak istiyorum. Hep beraber bir bütünüz. Zor günler geçiriyoruz. Türkiye’nin bir an önce huzur ve aydınlığa kavuşmasını diliyorum” diyerek “Bir Başkadır Benim Memleketim” şarkısını seslendirdi. Erçetin’e konuklar da hep bir ağızdan eşlik etti.
Yakın bir zamanda annesi Mevlüde Erçetin’i kaybeden Candan Erçetin’in zaman zaman duygulandığı gözlendi.  Duygularını konuklarıyla paylaşan ünlü sanatçı, “Ben bir ay önce annemi kaybettim. Bugün 52. günü.  Hepimiz göçüyoruz. Hayatın içinde olan bir şey. Tekrar görüşmek dileğiyle” diyerek “Bir Başkadır Benim Memleketim” şarkısını seslendirdi.

DİLLİRGA İLE BAŞLADI… Türkiye’nin güçlü sesi ve yorumcusu Candan Erçetin “Yaza Merhaba” şenlikleri kapsamında Merit Park Otel’de sevdikleriyle buluştu. Erçetin konserine Kuzey Kıbrıs’ın sevilen şarkısı “Dillirga” ile başladı