Girne’de şüpheli ceset

9 Ağustos 2013 Cuma | 11:31
Girne’de şüpheli ceset
Kıbrıs Town Houses

Girne’de, dün öğleden sonra denizde, 28 yaşındaki Nijeryalı Stanley Escort Ekighou isimli erkek şahsa ait olduğu açıklanan bir ceset bulundu. Ekighou’nun cinayete mi kurban gittiği yoksa boğulma mı olduğu gizemini koruyor.
Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, bir otelin iskelesinin yanında saat 15.00 sıralarında görülen cesedi önce polis ekipleri çıkarmak istedi ancak polis ekipleri başarısız olunca Sahil Güvenlik Ekipleri çağırıldı. Sahil Güvenlik Ekipleri Ekighou’nun cansız bedenini kısa süre içerisinde sudan çıkardı.

Ceset yeni
Tahminlere göre Ekighou’nun önceki akşam hayatını kaybettiği düşünülüyor. Cinayet mi yoksa normal bir boğulma vakası olup olmadığı yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacak.

Elbiseleri ile çıkarıldı
Sahil Güvenlik ekiplerinin Ekighou’nun cesedini çıkartmasıyla bir detay göze çarptı. Giyinmiş olarak denizden çıkarılan Ekighou’nun bir cinayete kurban gittiği şüphesini doğruluyor. Polis konuyla ilgili kesin bir açıklama yapmazken bugün yapılacak otopsinin ardından durum netlik kazanacak.