Girne Belediyesi Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’na Üye Oldu

28 Ağustos 2013 Çarşamba | 16:41
Girne Belediyesi Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı'na Üye Oldu
Kıbrıs Town Houses

Ankara’daki toplantıda, Girne Belediyesi’yle birlikte , Bulgaristan’ın başkenti Sofya, Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur, Tataristan başkenti Kazan da oybirliği ile teşkilata kabul edildi.

Başkanı Sümer Aygın, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı toplantısına katıldı.
Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in davetlisi olarak, beraberindeki heyetle toplantıya katılan Aygın, dünyanın dört bir yanından gelen çeşitli kentsel tasarım girişimcileri ile tanışarak, onlarla güncel ve beledi konuları görüşme imkanı buldu.

Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı Yönetim Kurulu ve 2. Genel Kurul Toplantısı programı için çeşitli ülkelerden Ankara’ya gelen belediye başkanlarına, ziyaretlerinin ilk gününde bir resepsiyon verildi.
Resepsiyona, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Dış İlişkiler Şube Amiri Hüseyin Köle ve Mimar Özge Sener de katıldı.

Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Ankara’nın ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 2013-2015 yılları için de dönem başkanlığının uzatılması, gözlemci kentlerin çabaları göz önünde bulundurularak, bu kentlerin de yönetim kuruluna üye olarak kabul edilmesi konularında destek kararı çıktı.