Gençlik merkezleri buluştu

0

 Etkinlikte, “Benim Rengim Sevgi ve Barış” isimli resim sergisi de açılırken, halk dansları ekipleri, Gençlik Dairesi izcileri ve Roman grupları sahne aldı
Gençlik Dairesi tarafından organize edilen “Gençlik Merkezleri Buluşması” geçtiğimiz gün Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. “İstanbul Büyükçekmece Belediyesi Barış Manço Kültür ve Sanat Merkezi”, Gençlik Merkezleri Buluşması’na onur konuğu olarak katıldı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, daire olarak hedeflerinin her zaman gençlerin birbiriyle dayanışması ve güven sağlamak olduğunu söyledi.
Eroğlu: Bu bir disiplin işidir
Kendisinin de bir dönem yürüttüğü Eğitim Bakanlığı görevinin önemine değinen Cumhurbaşkanı Eroğlu, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakan Asım İdris’e görevi süresince başarı diledi. Etkinliğin ülke kültürünü yaşatmasının yanı sıra, gençler arasındaki dayanışmayı da güçlendirmek adına önemli olduğunu belirten Eroğlu, bu tür etkinliklerin bayrak ve devlet sevgisini de aşılandığı kaydetti. Eroğlu, “Bu bir disiplin işidir. Disiplinli ve sevgi saygı içinde çalışırsanız, başarıya mutlaka ulaşırsınız, sizler bu kültürü yurtdışına taşıyacaksınız onun için çok çalışınız” dedi.
Eroğlu konuşmasını tamamlamasından sonra, İstanbul Büyükçekmece Belediyesi Ressamlarının gençlere yönelik düzenlediği atölye çalışmasını izledi. Ressamlardan tabloları hakkında bilgi alan Eroğlu, güvercin temalı bir tabloya katkı koyarak, güvercinin gagasına zeytin dalı çizdi.
“Benim Rengim Sevgi ve Barış” Sergisi
Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte, “Benim Rengim Sevgi ve Barış” isimli resim sergisi de açıldı. Etkinliği katılan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris gençlere hitap etti. Etkinlikte, halk dansları ekipleri, Gençlik Dairesi izcileri ve Roman grupları sahne aldı.