Gençlik Gücü sahaya indi

0
21
Gençlik Gücü sahaya indi

G. Gücü Teknik Direktörü Mustafa Özarabacı, bu sezon ligin flaş takımı olma yolunda adım atmak istediklerini ve bunu da yapabilecek kalitede olduklarını ifade etti

Yeşil-beyazlı takımın başkanı Mehmet Yenice, iyi bir kadro oluşturduklarını ve asansör takım olmayacaklarının altını çizdi

Hüseyin KÖPRÜLÜ

Süper Lig ekiplerinden Gençlik Gücü, 2013-2014 futbol sezonu ilk antrenmanını A. Topaloğlu Okullar Sahası’nda dün gerçekleştirdi. Başkan, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve futbolcular ilk antrenmanda neşeli görüntüler ortaya koydu. G. Gücü antrenman sahasının çim ve zeminin tamamlanması sonrasında resmi sezon açılışı ilerleyen haftalarda gerçekleşecek.
Geçen sezon play-out maçları sonrasında lige tutunabilen G. Gücü’nde, 2013-2014 sezonu için teknik direktör Mustafa Özarabacı ile anlaşılarak takıma takviyeler yapıldı. Özarabacı’nın yardımcıları ise Niyazi Göksun ve Zihni Şago oldu.
Hamitköy’den Erkan Kabasakal ve Çağın Candanal, Türk Ocağı’ndan Emrah Şehsuvaroğlu’nu renklerine katıp kiralık oyuncusu Hüseyin Küsbeci ile de yeni sezon için anlaşan yeşil-beyazlı ekip, son olarak Lefke’de forma giyen Koffi’yi de kadrosuna kattı.

Koffi GG için geldi

Geçtiğimiz sezon Lefke’de forma giyen golcü oyuncu Koffi, G. Gücü ile anlaşma sağladı. Gol yollarındaki etkinliği ve attığı gollerle transferin gözde oyuncularından olan Koffi dün adaya gelir gelmez G. Gücü ile anlaşmaya vardı. Yeni transferlerden Erkan’ın izinli olduğu antrenmana yeni transferler katılırken, adaya yeni gelen Koffi ise antrenmana katılamadı. 

Samuel ve Boris’in durumları belirsiz

Geçtiğimiz sezon yeşil-beyazlı ekibin kadrosunda bulunan yabancı oyuncular Samuel ve Boris Türkiye’de başka takımlarda deneme antrenmanlarına çıkmaya devam ediyor. Bu iki oyuncunun
durumu ilerleyen günlerde netleşecek. İki yabancının geri gelmesi durumunda Boris’in takımda kalması daha ön planda bulunuyor.

Özarabacı: Ligin flaş ekibi olmak istiyoruz

G. Gücü Teknik Direktörü Mustafa Özarabacı, 2 aylık bir aradan sonra sahaya inerek ilk antrenmanlarını yaptıklarını belirterek, 2013-2014 sezonu için iyi transferlerin de katkısı ile iyi bir takım olduklarının altını çizdi.
Özarabacı şöyle devam etti: “Bu sezon G. Gücü olarak iyi bir takım olduk. Asansör takım olmayacağız. Güzel şeyler yapmak için takımımızı en iyi noktaya taşıyacağız. Bu sezon ligin flaş takımı olma yolunda adım atmak istiyoruz. Bunu da yapabilecek kalitedeyiz.”

“Haftada 5 antrenman yapacağız”

Hedeflerinin sıkıntıdan uzak rahat bir şekilde sezonu geçirmek olduğuna dikkat çeken Özarabacı, ilk antrenman ile hedefleri doğrultusunda ilerleyeceklerini ifade etti. Özellikle aerobik dayanıklılık antrenmanlarına ağırlık verecek olan yeşil-beyazlılar, haftada 5 kez antrenman yapacaklar. 4 hafta sonra hazırlık maçları yapacaklarını söyleyen Özarabacı, imkanlar elverdiği takdirde kamp yapma ihtimalleri olduğunu da söyledi. 

Yenice: Asansör takım olmayacağız

Yeşil-beyazlı takımın başkanı Mehmet Yenice ise geçen sezonki sıkıntıları yeni dönemde çekmek istemediklerini belirterek, iyi bir kadro oluşturduklarını belirtti. Asansör takım olmayacaklarının altını çizen Yenice, maddi sıkıntıların olmadığı ve sportif başarıların olduğu bir sezon geçirmek istediklerine vurgu yapı.

ÖZARABACI İDDİALI… G. Gücü Teknik Direktörü Mustafa Özarabacı asansör takım olmayacaklarını, ligin flaş takımı olma yolunda adım atacaklarını belirtti