Gençler Silivri Yoğurt Festivali’ndeydi

9 Temmuz 2013 Salı | 10:34
Kıbrıs Town Houses

Makedonya, Yunanistan, Litvanya, Filistin, İtalya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halk dansları ekiplerinin katıldığı CIOFF’a bağlı Uluslararası Festival’de Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve CIOFF üyeleri ile bir araya geldi.

Festivalin gala gecesinde konuşma yapan Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gençlerinin sportif ve kültürel alanlarda uygulanan ambargolar sebebiyle engellendiğini söyleyerek, böylesi organizasyonlarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de yer almasının önemine vurgu yaptı.

Eroğlu, CIOFF festivallerinin uluslararası nitelikte olduğunu ve bunun ülke tanıtımında önem taşıdığını söyleyerek, Gençlik Dairesi olarak genç kitleye hizmet ettiklerini ve gençleri böylesi organizasyonlara taşıyarak ülkelerini tanıtma fırsatını verdiklerini kaydetti.

Festivallerin yeni arkadaşlıklar ve dostluklara da vesile olduğunu belirten Eroğlu, Anavatan Türkiye’de katıldıkları festivallerde ise iki ülke arasında kurulan köprülerin daha da sağlamlaştığını söyledi.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu’nu Silivri’de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, önümüzdeki festivallerde de bir arada bulunacaklarını ifade etti. 

Gençlik Dairesi Paşaköy Gençlik Merkezi festival boyunca Kıbrıs Türk halk danslarını ve müziklerini sergileyerek ilgi odağı oldu.