Genç yaşta hayata veda etti

44
Genç yaşta hayata veda etti

AZRAİLİN ADI “SÜRAT”: Aşırı sürat yine can aldı. Üniversite öğrencisi Engin Kılıç, BZ 101 plakalı aracı ile dün sabah saatlerinde Lapta’dan Alsancak istikametine “aşırı süratli” şekilde seyrederken sola meyilli virajı alamayarak direksiyon hakimiyetini kaybetti ve bir evin bahçe duvarına çarptı
KURTARILAMADI: Alsancak’ta Atakara Market önünde aracı ile bir evin bahçe duvarına çarpan genç sürücü Engin Kılıç, kazada aldığı darbeler sonucu ağır yaralandı. Olay yerine giden “112 Acil Servis” ile Girne Akçiçek Hastanesi’ne götürülen Kılıç, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı
LAPTA YASTA: Henüz 21 yaşında geçirdiği feci trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Engin Kılıç’ın acı haberi bölgede kısa sürede yayıldı. Herkes tarafından çok sevilen Kılıç’ın zamansız vedası ailesi ve yakınlarını derinden sarstı. Bölge halkı büyük üzüntü içerisinde

Duygu ALAN
Lapta’da ikamet eden üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Engin Kılıç, Alsancak’ta dün sabah saat 03.00 sıralarında meydana gelen feci kaza sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetti.
Anne ve babası uzun yıllar önce resmen boşanan Engin Kılıç, annesi Sevim Güneş ile birlikte Lapta’da ikamet ediyordu.
Aslen Yozgatlı olan Engin Kılıç, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Spor Akademisi’nde eğitim görüyor, yaz tatillerinde ise okul masraflarını karşılamak için çalışıyordu.

Virajı alamadı
Polisten alınan bilgiye göre, feci kaza, Alsancak’ta dün sabah saat 03.00 sıralarında Atakara Market önünde, 21 yaşındaki sürücü Engin Kılıç’ın BZ 101 plakalı salon araçla doğu istikametinde aşırı sürat ve dikkatsiz şekilde seyrederken sola meyilli virajı alamayarak direksiyon hakimiyetini kaybedip Nursel Güvensoy’a ait evin bahçe duvarına çarpması sonucu meydana geldi.
Kaza sonucu Kılıç, ağır yaralanırken, kullanımındaki BZ101 plakalı araç hurdaya döndü.

Aldığı darbelere dayanamadı
Feci kaza sonucu 21 yaşındaki sürücü Engin Kılıç, ağır yaralandı. Olay yerine giden “112 Acil Servis” ile Girne Akçiçek Hastanesi’ne kaldırılan genç sürücü aldığı darbelere daha fazla direnemedi.
Engin Kılıç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını kaybetti.

Aile şokta, Lapta yasta
Engin Kılıç’ın acı haberi bölgede kısa sürede yayıldı. Herkes tarafından çok sevilen Kılıç’ın zamansız vedası onu tanıyan tanımayan herkesi derinden sarstı.
Kaza haberi alan annesi ve diğer aile bireyleri, Kılıç’ın kaldırıldığı Girne Akçiçek Hastanesi’ne koştu. Acı haberi orada öğrenen annesi sinir krizi geçirdi, aile yakınları ise gözyaşlarını tutamadı.
Engin Kılıç’ın naaşı, aynı gün otopsisi yapılmak üzere Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin morguna götürüldü.
Kılıç’ın otopsisi yapılırken ailesinin de morg önünde gözyaşları içerisinde feryat figan beklediği öğrenildi.

İş arkadaşları şokta
Engin Kılıç, Girne Amerikan Üniversitesi’nde (GAÜ) Spor Akademisi’nde eğitim görüyor, yaz tatillerinde ise okul masraflarını karşılamak için çalışıyordu.
Daha önce paket servisçi, taksi şoförü gibi işlerde de çalışan Kılıç, bir hafta önce de Alsancak’ta faaliyet gösteren “Buongiorno Pizza” isimli iş yerine işçi olarak girmişti.
Akşamları konu iş yerinde garsonluk yapan Kılıç, zaman zaman da paket servis işine bakıyordu.
Geçmiş yıllarda da aynı iş yerinde kısa süreliğine çalışan, Kılıç, iş yerindeki arkadaşları tarafından da çok seviliyordu.
Engin Kılıç’ın öldüğüne inanmakta güçlük çeken iş arkadaşları, uzun süre olayın şokunu atlatamadı.

“Sensiz yaşanır mı bu dünya”
Efendiliği ve çalışkanlığı ile Lapta’da yetişkinler tarafından takdir edilen Engin Kılıç, arkadaşları ve ailesi tarafından da çok seviliyordu.
Engin’in ölüm haberini alan yeğeni, Facebook adresi üzerinden acısını şu sözler ile paylaştı:
“Enginimm ölürüm senin için. Neden bıraktın gittin neden. Yakıştı mı sanaa… Sensiz yaşanır mı bu dünya. Benim canım gitti kardeşim gitti. Ablam sana canım feda benim. Daha senin yaşayacak çok güzel günlerin vardı. Seni çok seviyorum MELEĞİM…”

Bugün Lapta’da defnedilecek
Yeğeni Ali Çakır, “Ailede en çok sevdiğim insandı” diye anlattığı Engin Kılıç’ın zamansız vefatının ailede derin yara açtığını söyledi.
Çakır, “Engin herkesten başkaydı. Çalışkan, dürüst ve çok saygılıydı. Hem okuyor hem de çalışıyordu. Ne iş bulursa yapıyor kendi ihtiyaçlarını kendi karşılıyordu. Engin, henüz küçükken anne babası boşandığı için annesi ile birlikte Lapta’da Başpınar’da ikamet ediyordu. Anne ve babasının tek çocuğu, hepimizin gözbebeğiydi. Bu onun başına gelmemeliydi. Acımız çok büyük” dedi.
Ali Çakır, Engin Kılıç’ın cenazesinin bugün Lapta’da toprağa verileceğini kaydetti.

 


Lapta’da ikamet eden üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Engin Kılıç, Alsancak’ta dün sabah saat 03.00 sıralarında meydana gelen feci kaza sonucu yaşamını yitirdi

 


Bölgede herkes tarafından sevilip, takdir edilen Engin Kılıç, ailesinin de gözbebeğiydi. Kılıç’ın zamansız ölümü sevenlerini yasa boğdu