Geleceğin yıldızları ile buluştuk

0
19
Geleceğin yıldızları ile buluştuk

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu Başkanı Saffet Barutçu, Rusya kampını değerlendirdi

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu Başkanı Saffet Barutçu, Rusya kampını değerlendirdi.
Saffet Barutçu kampın buraya giden sporcular açısında önemli bir çalışma ortamı olduğunu ve burada iyi bir dönem geçirdiklerini belirtti.
Başkan Saffet Barutçu, “Rusya’nın Soçi bölgesindeki Adler Tenis Akademisi’nde 10 günlük kamp ve turnuvada yer aldık.
Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu kafilesi orada bulunduğumuz süre içerisinde daha önce ülkemize gelen geleceğin yıldız adaylarının da bulunduğu sporcularla görüşme ve antrenman yapma imkanı bulduk.
Bu yıldızlardan biri Alen Avidzba 2011 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Tenis Kulübünde düzenlenen turnuvaya Maria Tsakonjan ise 2010 yılında düzenlenen Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunlarına katıldılar. Avidzba 13 yaşında olmasına rağmen şu an Tennis Europe sıralamasında U-14 kategorisinde 11 numarada yer alıyor ve gelecek yıl ise bu kategoride bir numara olması bekleniyor.
Maria Tsakonjan ise halen İspanya’da bir akademide çalışmalarını sürdürüyor ve zaman zaman Adler Tenis Akademisi’ne ve Rusya’daki turnuvalara katılmak üzere ülkesine geliyor.
Her iki sporcu da orada bulundukları sürece Kuzey Kıbrıs’ta geçirdikleri güzel zamanları unutmadıklarını ve fırsat olması durumunda tekrardan gelmek istediklerini söylediler.
Tenisçilerimize her zaman büyük yarar sağlayan Adler Tenis Akademisi’ndeki çalışmalara ek olarak Alen ve Maria gibi geleceğin yıldız adayları ile de beraber olmak ve onlarla birlikte antrenman yapmak ayrı bir motivasyon yaratmıştır” dedi.