Gece Kulübünden Mahkemeye…

137
Gece Kulübünden Mahkemeye...

6 KULÜBE BASKIN… Polis huzur operasyonu çerçevesinde Haspolat’ta King ve Crazy Girl, Gönyeli’de İmparator, Alayköy’de Sexy Lady, Hanedan, Tutti Frutti isimli gece kulüplerine baskın düzenlendi. Operasyon sonucunda 24 kişi tutuklanarak yargıç huzuruna çıkarıldı

TEMEL SUÇ FUHUŞ… Polis 5 gece kulübünün yönetici, çalışan konsomatris ve müşterilerinden oluşan 19 kişiye “Fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç temini” suçundan, bir gece kulübünün yöneticisi ile 4 konsomatrise de “Muhaceret Yasası’na aykırı davranmak” suçundan dava okundu

Duygu ALAN
Polis, Lefkoşa’da ve bölgesinde önceki gün ve dün gerçekleştirdiği “huzur operasyonu” sırasında gece kulüplerine baskın düzenlendi.
Haspolat’ta “King” ve “Crazy Girl”, Gönyeli’de “İmparator”, Alayköy’de “Sexy Lady” ve “Hanedan” isimli gece kulüplerine düzenlenen baskında, bu gece kulüplerinde konsomatris olarak çalışan 6 kadın, söz konusu gece kulüplerinin 5 işletmecisi ve konsomatris kadınları dışarı çıkaran 8 kişi, “Fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç temini” suçundan gözaltına alındı.
“Tutti Frutti” isimli gece kulübünde Halit Sürer ve isimlerinin baş harfleri M.M., U.B., T.A., M.O. olan 4 konsomatris kadın, “Muhaceret Yasası’na aykırı davranmak” suçundan gözaltına alındı.

19 kişi fuhuş suçundan tutuklandı
Haspolat’ta “King” ve “Crazy Girl”, Gönyeli’de “İmparator”, Alayköy’de “Sexy Lady” ve “Hanedan” isimli gece kulüplerine düzenlenen baskında, tutuklanan ve isimlerinin baş harfleri D.B., N.A., L.M., E.C., S.İ., A.J. olan 6 konsomatris kadın, söz konusu gece kulüplerinin 5 işletmecisi Mumin Ali, Mehmet Özdal, Sonal Hikmet, Erkan Bulut, Mustafa Taşkın ve konsomatris kadınları dışarı çıkaran Mustafa Aldemir, Ozan Parçalar, İsmet Yayar, Fatih Çalış, İbrahim Açıkgöz, Abdullah Hasan Paça, Arda Erkan, Adem Güler isimli 8 kişi Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Mahkeme, “Fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç temini” suçlarından tutuklanan tüm zanlıların yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesine, KKTC vatandaşı 1’er kefilin 20 bin TL’lik kefil senedi imzalaması koşulu ile ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.

Araç içerisinde yakalandılar
Huzur operasyonu kapsamında  “Muhaceret Yasası’na aykırı davranmak” suçundan gözaltına alınan “Tutti Frutti” isimli gece kulübünde Halit Sürer ile isimlerinin baş harfleri M.M., U.B., T.A., M.O. olan 4 konsomatris kadın, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Mahkeme, “Muhaceret Yasası’na aykırı davranmak” suçlarından tutuklanan tüm zanlıların yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesine, KKTC vatandaşı 1’er kefilin 20 bin TL’lik kefil senedi imzalaması koşulu ile ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.
Zanlılar, gece kulübü kapanmadan dışarıya çıktı ve polisin huzur operasyonu kapsamında EC 026 plakalı salon araç içerisinde gece kulübünün dışında yakalanarak tutuklandı.