Gazi olayı sırrını koruyor

13
Gazi olayı sırrını koruyor

Akıncılar’da sakin Mustafa Gazi'den dün de haber alınamadı.  Beşinci gününde olay sırrını korurken, Gazi'nin ailesi perişan durumda. Birden bire ortalıktan kaybolan Mustafa Gazi beş gündür devam eden aramalara rağmen bulunamadı. Ailesi ve bölge halkı Gazi’nin hayatından endişe ediyor. Gazi ile ilgili kaybolduktan bir gün sonra sınır köyü Bodamya’da terk edilmiş halde bulunan aracından başka bir bilgi yok.
Mustafa Gazi’nin en son pazar gecesi saat 19.00 sıralarında bir telefon konuşmasının ardından evden ayrılmış ve kendisinden haber alamayan yakınları, polise başvurmuştu. Akıncılar Karakolu tarafından aramalar sonucu Mustafa Gazi’nin GU 492 plakalı aracı 31 Mart tarihinde sınırda terk edilmiş bir halde bulunmuştu.

Halk merak içinde, polis soruşturuyor
Akıncılar köyünde ve bölge halkında da, tedirginlik sürüyor. Mustafa Gazi’nin bulunması için bölgedeki Birleşmiş Milletler (BM) askeri de çalışma sürdürüyor. BM askeri ve Türk polis dün de Mustafa Gazi’yi aramayı sürdürdü ancak bir bilgiye ulaşamadı.

Ailesi perişan
Bekar olan köyde yalnız yaşayan Gazi'nin kardeşleri perişan halde polisten veya BM'den gelecek bir haber bekliyor. Aile, ne Türk polisinden ne de Güney Kıbrıs'tan kendilerine hiçbir bilgi verilmediğini,  her geçen gün endişelerinin arttığını söyledi. Aile, özellikle Güney Kıbrıs’taki Limasol kentinde kimliği tespit edilemeyen yanmış bir erkek cesedi bulunduğu haberinin ardından paniğe düştü. Ancak daha sonra cesedin bir gence ait olduğu haberiyle rahatladı.

Barbaros: Hala bir ses yok
Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros, hala Gazi ile ilgili bir bilgiye ulaşılamadığını söyledi. Barbaros, Rum polisine Mustafa Gazi’nin kaybolmasıyla ilgili önceki gün bilgi vermişti.