GAÜ “Yılın en iyi üniversitesi ödülü”nü aldı

0
12
GAÜ “Yılın en iyi üniversitesi ödülü”nü aldı

GAÜ CEO’su ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi tarafından alınan ödül, GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’a takdim edildi.
GAÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs Millenium Kompleksı Başkanlık Ofisi Toplantı salonunda gerçekleşen törene, GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’ın yanısıra, GAÜ CEO’su ve Yöneticiler Kurulu BaşkanYardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi, Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Olgun Üstün, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sadık Ülker, Prof. Dr. Olgun Çiçek, Prof. Dr. Zafer Ağdelen ve Hukuk Danışmanı avukat Aral Doğu katıldı.
Dünyanın önde gelen üniversitelerinin katıldığı İsviçre Montreux’da gerçekleşen ödül töreninde 2013 Yılının En İyi Üniversite ödülünü GAÜ Küresel Bilim Ailesi adına alan Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi, ödülü Serhat Akpınar’a takdim etmekten onur duyduğunu belirterek, GAÜ’nün Oxford Europe Business Assembly (EBA) Değerlendirme Kurulu tarafından eğitim alanında “Best University – En İyi Üniversite” ödülüne layık görülmesinin bilim adası Kuzey Kıbrıs imajına uluslararası güç kattığına dikkat çekti.
Ayrıca Aralık ayında düzenlenecek törende EBA’nın Serhat Akpınar’a Socrates ödülünü layık gördüğünü belirten Vehbi, GAÜ Küresel Bilim ailesi adına GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’a teşekkür etti.

Serhat Akpınar “Ödülü ülkemiz ve üniversitemiz adına onurla alıyorum”
GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ödül takdim töreninde yaptığı konuşmada ödülü ülke ve GAÜ adına almaktan onur duyduğunu belirtti.
''Kendimizi yenmek kadar kutsal bir savaş ve sınırlarımızı aşmak kadar büyük bir zafer yoktur'' ifadelerini kullanan Akpınar, GAÜ’nün ülkeye hizmet adına kendi sınırlarını aşan bir noktada olduğunu vurguladı.