GAÜ, mezunları ile gururlandı

0
23

Girne Amfi Tiyatro’da cuma gecesi yer alan törende, 2012-2013 akademik yılında üniversitenin ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarından mezun olan 625 öğrenci törenle diplomalarını aldı.

Törende GAÜ’de yılın en başarılı akademisyeni seçilen GAÜ Hazırlık Okulu Müdürü Hatice Asvaroğlu ile İdarecisi, GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkanlığı Özel Kalemi Asuman Akmanlar’a ödül verildi. GAÜ Koleji öğrencisi Türkan Kürşad da törende bir mini konser verdi.
GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Dr. Asım Vehbi tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini GAÜ’de tamamlayan Ezgi Deniz Ülker ile Hüseyin Bozdağlar’a onur madalyası takdim edildi.
GAÜ Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Öğrencisi Yağmur Bahram mezunlar adına bir konuşma gerçekleştirdi. Tören, üniversitenin ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarını tamamlayan öğrencilere diplomalarının verilmesiyle sona erdi.

Akpınar: Sizlerle gurur duyuyoruz
GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ise 2012-2013 bahar yılında mezun olan GAÜ’lülere seslenerek “Sizlerle gurur duyuyoruz, bağlı olduğunuz değerlere her zaman sahip çıkacağınıza inanıyoruz” dedi.
Ülkede GAÜ adıyla isim benzerliği yaratılarak uluslararası algıda bazı soru işaretleri taşıyan hukuki yapılar oluşturulmaya çalışıldığını savunan Serhat Akpınar, haksız rekabetin ortadan kalkması için hukuki süreç başlatacaklarını söyledi.
Akpınar, bu sorunun sadece üniversitenin değil buradan mezun olacak öğrencilerin de ileriki hayatlarında karşılaşabilecekleri bir olumsuzluk olabileceği uyarısında da bulundu.
GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Dr. Asım Vehbi de yaptığı konuşmada, yeni bir hayata adım atan mezunları kutlayarak, onlardan GAÜ ailesinin bir parçası olarak eğitim gördükleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni her zaman hatırlamalarını istedi.
GAÜ Rektörü Prof. Yıldırım Öner de, mezun olan öğrenci ve aileleri kutlayarak, onlara yeni yaşamlarında sağlık, başarı ve mutluluklar diledi.