GAÜ 27’inci yıl mezunlarını verdi

8 Haziran 2013 Cumartesi | 17:05
GAÜ 27’inci yıl mezunlarını verdi
Kıbrıs Town Houses

Dün, Girne Amfi Tiyatro’da yer alan törende, 2012 – 2013 akademik yılında üniversitenin ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarından mezun olan 625 öğrenci törenle diplomalarını aldı.
Törene, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim, YÖDAK Başkanı Hasan Ali Bıçak, Girne Kaymakamı Gürkan Kara, GAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Memduh Erdal, GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, GAÜ Rektörü Prof. Yıldırım Öner, bazı üst düzey yetkililer, akademisyen, öğrenci ve veliler katıldı.    

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törende, YÖDAK Başkanı Prof Hasan Ali Bıçak, GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Dr. Asım Vehbi ile  Rektör Prof. Yıldırım Öner birer konuşma yaptı.

Tören daha sonra GAÜ’de yılın en başarılı akademisyeni seçilen GAÜ Hazırlık Okulu Müdürü Hatice Asvaroğlu ile İdarecisi, GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkanlığı Özel Kalemi Asuman Akmanlar’a ödül verilmesiyle devam etti.

Bunu GAÜ Koleji öğrencisi Türkan Kürşad’ın verdiği konser izledi.

Ardından GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Dr. Asım Vehbi tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini GAÜ’de tamamlayan Ezgi Deniz Ülker ile Hüseyin Bozdağlar’a onur madalyası takdim edildi.

Törende daha sonra GAÜ Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Öğrencisi Yağmur Bahram mezunlar adına bir konuşma gerçekleştirdi.

Tören, üniversitenin önlisans, lisan ve lisansüstü master programlarını tamamlayan öğrencilere diplomalarının verilmesiyle sona erdi.

BIÇAK

YÖDAK Başkanı Prof. Hasan Ali Bıçak törende yaptığı konuşmada, GAÜ’nün 27’inci yıl dönem mezunlarını kutlayarak,  bu başarıda, mütevelli heyeti, yöneticiler kurulu, akademisyen, öğrenci ve ailelerin önemli payı bulunduğunu kaydetti.

GAÜ’deki eğitim altyapısının, müfredatlarının uluslarası standartlarda uygunluğu ve akademisyenlerin çeşitli ülkelerden oluşmasıyla birçok üniversiteden farklı bir yapıya sahip olduğunu ifade eden  Hasan Ali Bıçak, mezunların buradan aldığı eğitimle gelecekte yaşamlarında büyük başarılara imza atacaklarına inanç belirtti.

AKPINAR

GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ise 2012-2013 bahar yılında mezun olan GAÜ’lülere  seslenerek “sizlerle gurur duyuyoruz, bağlı olduğunuz değerlere her zaman sahip çıkacağınıza inanıyoruz.” dedi.

Ülkede GAÜ adıyla  isim benzerliği yaratılarak uluslararası algıda bazı soru işaretleri taşıyan  hukuki yapılar oluşturulmaya çalışıldığını savunan Serhat Akpınar, haksız rekabetin ortadan kalkması için hukuki süreç başlatacaklarını söyledi.

Akpınar, bu sorunun sadece üniversitenin değil buradan  mezun olacak öğrencilerin de ileriki hayatlarında karşılaşabilecekleri bir olumsuzluk olabileceği uyarısında da  bulundu.

VEHBİ

GAÜ  Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Dr. Asım Vehbi de yaptığı konuşmada, yeni bir hayata adım atan mezunları kutlayarak, onlardan GAÜ  ailesinin bir parçası olarak eğitim gördükleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni her zaman hatırlamalarını istedi.

ÖNER

GAÜ Rektörü Prof. Yıldırım Öner de, mezun olan öğrenci ve aileleri kutlayarak, onlara yeni yaşamlarında sağlık, başarı ve mutluluklar diledi.