En Üst

24 Nisan 2017

Galatasaray’dan Taraftara Üçüncü Forma Sürprizi

Galatasaray’dan Taraftara Üçüncü Forma Sürprizi
Haber İçi Üst

Galatasaray, 2013-2014 sezonunda kullanacağı üçüncü formasını resmi internet sitesi aracılığı ile duyurdu.

İşte o forma:

Hem oyuncularının hem de taraftarların tutkusu ve gururunu yansıtan bir forma ifadeleri ile tanıtılan forma için yaplan açıklama şöyle;

"Galatasaray’ın Nike tarafından hazırlanan üçüncü forması taraftarının tutkusu ve “Cehennem” olarak tanımlanan stadını temsilen iki farklı kırmızı tonda çubuklu bir tasarıma sahip. Formanın yakasında kullanılan ateş kırmızısını, manşetlerdeki sarı tamamlıyor. Yakanın iç kısmında yer alan kırmızı renkte işlenmiş etiketi, sadece futbolu değil, Galatasaray Spor Kulübü’nün köklü geçmişini temsil eden Gayın & Sin logosu süslüyor.

Yeni üçüncü formanın şortları için geleneksel Galatasaray kırmızısı tercih edilirken üst kısmında ince bir beyaz şeridin geçtiği çoraplarda da aynı kırmızı kullanıldı. Çorapların arka kısmında yer alan kalın sarı şerit oyuncuların sahada daha iyi görülmesini amaçlıyor.

Geri Dönüştürülmüş Polyester

Her bir forma ve şort, ortalama 13 geri dönüşümlü plastik şişeden yapılıyor. Bu üretim sürecinde plastik şişeler eritilerek önce iplik haline getiriliyor, daha sonra polyester olarak dokunuyor. Bu sayede, polyester üretimine kıyasla enerji tüketiminde %30 oranında bir tasarruf sağlanıyor. 2010’dan beri üretici firma, atık sahalarından topladığı 1.1 milyar adetten fazla plastik şişeyi geri dönüştürülmüş polyester olarak kazandırdı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King