Forest göz doldurdu

20
Forest göz doldurdu

YENİ TRANSFERLER BEKLEDİ: Küçük Kaymaklı, sezon öncesi ilk hazırlık karşılaşmasını Gönyeli ile yaptı. Yeni transferlerden Hasan Uğur, Ahmet Coşkun, Sabri-Raif, Salih Güvensoy’un yedek kulübesinde çıktığı ilk hazırlık maçında Kaymaklı gençleri göz doldururken ilk devre 3-1, maç ise 4-2 üstünlükle tamamlandı

HASAN KANLI ÜZDÜ: Karşılaşmanın henüz başında Gönyeli’nin genç yıldızı Hasan Kanlı’nın şanssız bir şekilde dizinden sakatlanarak oyuna devam edememesi iki takım oyuncularını de tedirgin etti. Kaymaklı’da Debola ilk maça 11’de başladı

TEKNİK ADAMLAR ARAYIŞTA: Kaymaklı Teknik Direktörü Cenk Berkalp ilk hazırlık maçı öncesi gazetemize yaptığı açıklamalarda çalışmaların iyi geçtiğini söylerken, Debola’da henüz karar vermediklerini ve Hasan Uğur’un yanında oynayacak ikinci yabancı için oyuncu deneyeceklerini belirtti. Gönyeli teknik patronu Mustafa Gencay da tecrübeli ve maliyeti düşük oyuncu transfer etmek istediklerini ifade etti

Ahmet ÖZSOY

Süper Lig’in yeni sezonda şampiyonlukta iddialı takımlarından biri olacak Küçük Kaymaklı ilk hazırlık maçını dün oynadı. Teknik direktör Cenk Berkalp nezaretinde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Küçük Kaymaklı, ilk hazırlık karşılaşmasını Gönyeli ile yaptı.
Küçük Kaymaklı’nın yeni transferlerinden Hasan Uğur, Ahmet Coşkun, Salih Güvensoy, Sabri-Raif gibi oyuncuların yedek kulübesinde oturduğu ilk hazırlık maçında iki gün önce ülkemize gelen Debola ise 11’de maça başladı.
Gönyeli’de yeni transferlerden Coşkun yedek kulübesinde maça başlarken, oyunun hemen başında şanssız bir şekilde dizinden sakatlanan genç yıldız Hasan Kanlı’nın maça devam edememesi iki takım oyuncularını da tedirgin etti.

Berkalp’ten önemli mesaj

Küçük Kaymaklı Teknik Direktörü Cenk Berkalp hazırlık karşılaşması öncesi gazetemize yaptığı açıklamalarda takıma mesaj gönderdi. Mevcut kadroda iki yerli oyuncu ile yollarını ayıracaklarını söyleyen Berkalp yabancı oyuncularla birlikte 22 kişilik bir kadro oluşacağını açıkladı.
U19 takımından gelen gençler ve geçtiğimiz sezondan kadroda bulunan genç oyuncuların takımda kalacağını söyleyen Berkalp iki gün önce ülkemize gelen Debola’da ise henüz karar vermediğini söyledi. Debola’nın Kaymaklı’nın futbolcusu olduğunu ve kendisini bu yıl antrenmanlara dahil ettiklerini söyleyen Berkalp, “Şu anda kesin olan tek şeyin bir yabancının Hasan Uğur olacağıdır” dedi.
Kaymaklı’nın Gönyeli ile oynanan hazırlık maçında kaleyi Cihangir’den transfer edilen Türkkan korurken, ikinci devre kalede Ufuk görev yaptı. Genç oyunculardan Çağlar ve Bayram performansları ile dikkat çektiler.
Kaymaklı yeni sezon hazırlıkları kapsamında Ağustos ayı sonuna kadar 4 maç daha oynayacak. 1 Eylül 8 Eylül arası Bolu’da kamp yapacak Kaymaklı, 14 Eylül’de KTSYD kupasında mücadele edecek 19 Eylül’de de Gençler Birliği ile dostluk maçı oynayacak.

Gençay tecrübe arıyor

Gönyeli Teknik Direktörü Mustafa Gençay da Kaymaklı ile oynanan hazırlık maçı öncesi çalışmaları hakkında gazetemize açıklamalar yaptı. Oyuncuların çalışmasından memnun olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam, kadronun 27’den 23’e indiğini ancak birkaç oyuncu ile daha yolların ayrılabileceğini ifade etti.
Gençay, kadroda genç ve çalışkan çok oyuncu olduğunu ve bu oyuncular arasına Coşkun gibi tecrübeli isimlerin girmesi ile Birinci Lig’de, Süper Lig’e yükselme mücadelesi vermeyi planladıklarını söyledi. Kaymaklı maçı ile birlikte 3 hazırlık karşılaşmasına çıktıklarını, yarın (bugün) Ortaköy ile bir maç oynayacaklarını söyleyen Gençay, tecrübeli ve maliyeti düşük oyuncu transfer etmek istediklerini ifade etti.

Kaymaklı 4-2 kazandı

Küçük Kaymaklı ile Gönyeli arasında Atilla Topaloğlu Okullar Sahası’nda oynanan hazırlık maçında ilk golü bulan Kaymaklı olmuştu. Bayram’ın şık golü ile 1-0 öne geçen Kaymaklı daha sonra Derviş Kolcu’nun düşürülmesi ile kazandığı penaltıda Derviş’in golü ile farkı ikiye çıkardı. Gönyeli’den Coşkun’un golü ile skor 2-1 olurken ilk devre Derviş’in uzaktan şutu ile gelen golle 3-1 tamamlandı.
İkinci devre her iki takım da değişikliklerle sahaya çıkarken, Kaymaklı’nın yeni transferleri de ilgiyle izlendi.
Gönyeli kazandığı penaltıda Jacques ile golü bularak skoru 3-2 yaparken, Kaymaklı’nn yeni transfer ettiği oyuncularından Salih’in ortasında Hasan Uğur skoru 4-2 yapan golü attı ve karşılaşma bu şekilde sona erdi.

 

Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL