Flamenko rüzgarı Mağusa’da esti

0
12

Dünya yıldızlarını Kıbrıs’a taşımaya devam eden 17. Gazimağusa Kültür ve Sanat Festivali, geçtiğimiz gece klasik İspanyol dansı ile Flamenko’yu muhteşem bir estetik ile buluşturan Rojas ve Rodriguez Flamenko Topluluğu konseri ile devam etti.

Prömiyerini Londra Flamenko Festivali’nde gerçekleştirdikleri “Cambio De Tercio” gösterileri ile Flamenko ateşini  Salamis Antik Tiyatro’da festival seyircisine sunan topluluk büyük beğeni ve hayranlık dolu bakışlarla izlendi.
“Cambio de Tercio” Rojas ve Rodriguez’in sanat kariyerlerinde de yaratıcılıklarını ve tüm birikimlerini ortaya çıkardıkları gösterilerinden biri. Gelenekselin ve yeninin buluştuğu, 5 kıtada sahneye konulan gösteri ile topluluk bir efsane haline geliyor.
Gösteri 10 ayrı sahneden oluşuyor ve dansçılar her sahne ve eserde kostümleri ve dansları ile izleyenleri büyülüyor. Koreografilerin zenginliği ile Flamenko coşkusu gösteri boyunca hiç dinmiyor.
9 Temmuz’da Luz Casal, 11 Temmuz’da yerli gruplarımızdan Erkan Erzurumlu ve Grubu’nun konserlerinin yapılacağı 17. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali, 15 Temmuz’da Natalie Cole konseri ile sona erecek.