En Üst

29 Nisan 2017

Fırtına, Sera Üreticilerini de Zarara Uğrattı.

Fırtına, Sera Üreticilerini de Zarara Uğrattı.
Haber İçi Üst

Nadire KRAŞLIOĞLU
KKTC genelini geçtiğimiz hafta etkisi altına alan fırtına Gazimağusa bölgesinde sera üreticilerini de zarara uğrattı. Bölgede bulunan pek çok sera fırtınadan zarar görerek parçalandı. Emrah Özar’e ait patlıcan serası da fırtınadan nasibini aldı. Yaklaşık 7 aydır bakımını yaptığı sebzelerin kesim aşamasındayken seranın ürünlerin üzerine düşerek ezilmesi Özer’i zarara uğrattı. Beklenmedik bir anda böyle bir felaketle karşı karşıya kaldıklarını belirten Özer, yetkililerden zararın karşılanmasının düşük bir ihtimal olduğu yanıtını aldığını belirtti.

Doğan: Büyük maddi zararlar meydana gelmedi
Gazimağusa bölgesinde bulunan seraların çok büyük maddi zararlara uğramadığını dile getiren Seracılar Birliği Başkanı Mahmut Doğan, bölge bulunan bazı seraların yıkıldığını, bazılarının ise naylonlarının parçalandığını belirtti. Gazimağusalı seracılar için kötü havanın ucuz atlatıldığına değinen Doğan, önemli bir zararın oluşmadığına işaret etti.

Özer durumdan şikayetçi
Fırtına nedeniyle serasının yaklaşık 7 aydır bakımını yaptığı ve kesim aşamasına gelen patlıcanlarının üzerine yıkıldığını ve zarara uğradığını belirten Özer, günü gününe tüm vergilerini ödediğini iddia ederek, “devlet her türlü vergiyi bizden alıyor, doğal afet nedeniyle zarara uğradık. Şimdi devlet zararımızı karşılasın” şeklinde konuştu. Fırtına nedeniyle zarar gören ürünleri için gerekli başvuruları yaptığını belirten Özer, yetkililere “bu zarar karşılanacak mı?” diye sorduğunu ancak, yetkililerden “ bu ihtimalin %5 oranında olduğunun” cevabını aldığını iddia etti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King