Finalde iyi futbol yetmiyor

8

 

 

Havadis ile ilgili projelerimiz için gittiğimiz Ankara'da bir de final maçı izledik.
Malumunuz olduğu üzere Başaran Beyimiz Türkiye'de Fenerbahçe taraftarı, Hüseyin Ekmekçi ise sıkı bir Trabzonsporlu.
Fenerbahçe ile Trabzonspor'un Ziraat Türkiye Kupası finalinde Ankara'da karşı karşıya gelmeleri doğal olarak bizlerin de bu maçı izlemesini beraberinde getirdi.
Kupa finallerinde iyi futbol bir işe yaramıyor, gol atamadığınız sürece. Kupayı kazanmak için gol bulmanız gerekiyor.
Trabzonspor maçın başından sonuna kadar Fenerbahçe'ye göre daha iyi futbol oynasa da gol bulamadı. Trabzonspor'un golcü eksikliğini bir kez daha hissettiği maçta Fenerbahçe ilk tehlikeli pozisyonunda bulduğu golle kupaya uzanmasını bildi.
Trabzon'da toplu iyi çeviren oyuncuların Fenerbahçe kalesi önünde son vuruşu yapacak oyuncu eksikliğinden gol atamaması ve Fenerbahçe'nin de Trabzonspor'a fazla boş alan bırakmaması sarı-lacivertlilere Ziraat Türkiye Kupası’nı kazandırdı.
Fenerbahçe fazla etkili olamamasına rağmen Trabzonspor'u az adamla yakaladığı anlarda geliştirdiği ataklarda Christian'ın uzaktan şutları ve Webo'nun kaleci Tolga ile karşı karşıya pozisyonları ile gole çok yaklaştı.
Trabzonspor kalecisi Tolga'nın yıldızlaştığı final maçında Fenerbahçe Musa Sow ile bulduğu tek golle maçı kazanmasını bildi ve üst üste ikinci yılında Türkiye Kupası'nı müzesine götürdü.