Festivalde muhteşem final

16 Temmuz 2013 Salı | 12:50
Kıbrıs Town Houses

28 Haziran-14 Temmuz 2013 tarihleri arasında gerçekleşen 36. Güzelyurt Portakal Festivali geçtiğimiz akşam muhteşem final gösterileri ile sona erdi. Finalde sahne alan Melis Bilen, Onur Uğuş birer konser verirken, dans, balon katlama, yılanla dans ve Kid Circio gösterileri geceye damgasını vurdu.
Festival Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen final gecesinde Melis Bilen ve Onur Uğuş konser verdi. O ses Türkiye Yarışması’nda isimlerinden söz ettiren sanatçılar izleyenlere müzik ziyafeti yaşattı.
Gecede yer alan birçok gösteri izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.  Dünya balon katlama şampiyonu Dündar Mercan, “balon katlama gösterisi” ile hem küçükleri hem de büyükleri büyülemeyi başardı. Balonları katlayarak çiçek, köpek, kuğu gibi figürler yaratan Dündar Mercan beğeni topladı.
Afrika pitonu “Bella” ile yapılan gösteri izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşatırken, Kid Circio gösterisi geceye damgasını vurdu.  Kübalı grup dans ve şovlarıyla gece boyunca muhteşem bir performans sergiledi.
Final gecesinde Güzelyurt Portakal Festivali simgesi hediyeler sunucular tarafından vatandaşlara dağıtıldı. Vatandaşlar portakal maskotunu alabilmek için adeta yarıştı.
Güzelyurt Belediyesi tarafından festival süresince ücretsiz olarak dağıtılan piyangonun çekilişi de yapıldı. Ford Fiesta’nın çekilişini Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar yaptı. Ford Fiesta 22489, Talihsiz Mobilya’nın verdiği bahçe mobilyası 50189 no’lu bilete çıktı.
Gecede 36. Güzelyurt Portakal Festivali’nin gerçekleşmesine katkı koyan sponsorlara teşekkür plaketi takdim edildi.  36. Güzelyurt Portakal Festivali havai fişek gösterileriyle sona erdi.

***

Facebook Comments