En Üst

29 Nisan 2017

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın forma savaşı!

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın forma savaşı!
Haber İçi Üst

Fenerbahçe Başkan Vekili Kiğılı önceki gün verdiği demeçte “Galatasaray bu sene şampiyon olur ve 4. yıldızı takarsa forma satışında sizi geçer mi” sorusuna “Galatasaray 4 yıldızı değil 6 yıldızı da taksa Fenerbahçe’nin forma satışını geçemez. Kimse yormasın kafasını Fenerium’un kaç mağazası var biliyorlar mı? Öyle yıldızlarla falan olmaz bu işler” diye cevap vermişti.

Kiğılı’nın bu ifadeleri yankı buldu. Söz konusu söylemleri Galatasaray Store Genel Müdürü Nurettin Kantarelli’ye sorduk. Kantarelli “Abdullah Kiğılı’nın bu açıklamalarına şöyle bir cevap verebilirim. Biz rakamları açıkladık. Tam425 bin forma sattık. Bu sene de gayet iyi gidiyoruz. Bu rakamın da üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Bunu da başaracağız gibi duruyoruz” şeklinde konuştu.

Yarı final etkisi

Fenerium Genel Müdürü Aydın Kirman ise “Geçtiğimiz sezon 550 bin adet forma satışı gerçekleştirdik” dedi. Tarihinde ilk kez Avrupa Ligi’nde yarı finale yükselen Fenerbahçe’nin bu başarısının satışlara katkı sağladığını dile getirdi. Kirman, ürünlerin oldukça çeşitli olmasının ve taraftarın gücünün de bu rakama ulaşılmasına olumlu etki ettiğini sözlerine ekledi.

Sarı- Lacivertliler Benfica’yı Kadıköy’deki 1- 0’lık galibiyetin rövanşında Benfica’ya 3-1 yenilerek Avrupa Ligi’ne yarı finalde veda etmişti. Finale yükselseydi satışların daha da yüksek rakamlarda olacağı dile getiriliyordu. Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki ürün satışları tartışmaları geçtiğimiz sezonlarda da geniş yankı buluyordu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King