Fenerbahçe Bruno Alves’i açıkladı!

10
Fenerbahçe Bruno Alves'i açıkladı!

İdari menajer Hasan Çetinkaya, bir süredir Rusya'da Zenit'in stoperi Bruno Alves için görüşmeler yapıyordu.

Temaslar olumlu geçti ve Portekizli oyuncunun kulübü ile anlaşma sağlandı. İlk başta oyuncu ile prensipte anlaşma sağlansa da UEFA kuralları gereği kulübü ile görüşmek gerektiği için temaslar kurallara uygun yürütüldü. Zenit ile anlaşma sağlanınca resmi açıklama da yapıldı. Kulübün internet sitesindeki açıklama şöyle:

"Bruno Alves'in transferi için kulübü Zenit ile anlaşmaya varılmış olup, Portekizli Milli Oyuncu ile görüşmeler sürmektedir"

İşte Fenerbahçe'nin KAP'a yaptığı açıklama;

Futbolcu Bruno Alves'in transferi konusunda Zenith Kulübü ile yapılan görüşme sonucu anlaşmaya varılmış olup oyuncu ile görüşmeler devam etmektedir.

Meireles ile yeniden birlikte

Futbol kariyerine Porto’da başlayan Bruno Alves kiralık olarak Farense, V.Guimares ve AEK kulüplerinde görev yaptıktan sonra mavi-beyazlı ekibe döndü. Porto’da 2005-2010 yılları arasında şu an Fenerbahçe’de top koşturan Raul Meireles ile birlikte forma giydi. 2010 yazında 22 milyon euro gibi önemli bir ücretle Zenit’e transfer olan 32 yaşındaki savunmacı Rusya’da beklenen performansı bir türlü ortaya koyamadı. 63 kez Portekiz Milli Takımı’nda görev yapan Bruno Alves 8 kez fileleri havalandırdı.