Fellahoğlu: “Lefkoşa halkı güç duruma düşürüldü”

0
15
Fellahoğlu:

TAK-CTP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, ziyarette konuşan LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, son iki dönemdeki yönetim anlayışı ile LTB'nin en basit ve temel görevleri yerine getiremez hale getirildiğini ifade ederek, Lefkoşa halkının çok güç duruma düşürüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı, hükümet, belediye başkanı ve belediye meclisindeki mutlak çoğunluğun aynı partinin elinde olduğunu hatırlatan Fellahoğlu, "Sanki de hepsi anlaşarak elbirliği ile LTB'yi içinden çıkılmaz duruma sokmuşlardır" dedi.

Fellahoğlu, 7 Nisan'da yapılacak seçimin “Lefkoşalıyı bu kadar güç duruma düşürenler ile kendi evi gibi görerek yeniden yaratmak ve düzenlemek için yola çıkanlar arasında olacağını” dile getirdi.

LTB'yi bu duruma düşüren siyasi partileri halkın affetmemesi gerektiğini söyleyen Fellahoğlu, "Yapılanlar küçük, önemsiz, basit hatalar değildir. Bir kente ve halka siyasi partiler eli ile yapılabilecek en büyük sorumsuzluktur, vicdansızlıktır" dedi.

CTP'nin yerel yönetimler vizyonu temelinde Lefkoşa’yı yeniden yaratmak için yola çıktıklarını belirten Fellahoğlu, sivil toplum örgütlerinden ve halktan destek vermelerini istedi.