Fellahoğlu: “8 Nisan sabahı temizlik için görevdeyiz”

22
Fellahoğlu:

CTP-BG Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, hastane personeli ile görüşen Fellahoğlu ve ekibi, göreve gelmeleri halinde Lefkoşa için yapacaklarını anlatarak, personelin sorunlarını ve önerilerini dinledi.
Fellahoğlu, Lefkoşa’nın Ulusal Birlik Partisi ve Demokrat Parti siyasi ittifakının yönetim anlayışı nedeniyle batırıldığını savunarak, bu anlayışın halk sağlığını tehdit eden bir kent yarattığını ve Lefkoşalılara bunu layık görüldüğünü ileri sürdü.

Lefkoşa’nın son dönemde çok kötü günler geçirdiğini söyleyen Fellahoğlu, “sürdürülemez bir yapıda olan belediyeyi sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmak için göreve talibiz” dedi.

Fellahoğlu, 8 Nisan sabahı Lefkoşa için normalleştirme sürecini halkın onayıyla başlatacaklarına inanç belirterek, normalleştirme sürecinin ardından Lefkoşa için yenilenme sürecini başlatacaklarını da kaydetti.

Fellahoğlu, Lefkoşa’nın sağlıklı bir kent olması için ana hedeflerinin kentsel sağlık sorunlarına ayrıntılı bir politika ve planlama çözümü sunan Sağlıklı Kentler Proje’sini hayata geçirmek olacağını sözlerine ekledi.