En Üst

29 Nisan 2017

Faturalı protesto

Faturalı protesto
Haber İçi Üst

Maliye Bakanlığı önünde toplanan Atatürk Öğretmen Akademisi öğrencileri, bursların düzenli yatırılmamasını ve okul için harcadıkları paraların faturalarını Maliye Bakanına iletilmek üzere bakanlığa bırakarak protesto etti

Atatürk Öğretmen Akademisi öğrencileri bursların düzenli yatırılmamasını protesto etti. Yaz ayında almaları gereken burslarını ekim ayı sonunda aldıklarını belirten öğrenciler, dün kitap, benzin gibi okul giderleri için harcadıkları paralarının faturalarının Maliye Bakanı’na iletilmek üzere Maliye Bakanlığı’na bıraktı.
Havadis’e konuşan öğretmen adayları, Maliye Bakanı’nın ekonominin uçtuğu yönünde açıklamalar yaptığını ancak bu durumun kendilerine yansımadığını kaydetti. 

Öğrenciler ne dedi?

 Melek Kavaz:
“Burslarımızın düzenli yatırılması için buraya geldik. Yaz burslarını aldık.  Ancak mücadelemiz devam ediyor. Bizim için önemli olan burslarımızın düzenli yatırılmasıdır. Maliye Bakanı ekonominin uçtuğundan söz ediyor. Ancak bizim ekonomimiz uçmuyor. Biz de düşündük neden bizim ekonomimiz uçmuyor. Kitap parası, benzin parası ödüyoruz. Burslarımızı düzenli alamıyoruz.”

 Rukiye Özkıraç:
“Burslarımız yine düzenli yatırılmıyor. Yaz ayı burslarımızda yine bizim çabalarımızla düzenli olarak yatırıldı. Kendi çabalarımız sayesinde 3 aylık burslarımızı ekim ayı sonunda alabildik. Burslar konusunda Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı arasında anlaşmazlık var. Bunun için iki hafta iki bakanlığa gidip geldik. Bugün de kitap benzin ve yemek faturalarımızı buraya getirdik.”

 

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King