En Üst

26 Nisan 2017

Evinin bahçesini kedi mezarlığına çevirdi

Haber İçi Üst

 

Hayvansever Adnan Alpay: ''Bahçemde bu şekilde öldürülen 160 kedi var. Onlar için tek tek mezar kazıyorum ve gömüyorum''

AA- Okan Özer – Bekir Bektaş – Antalya'da yaşayan hayvansever Adnan Alpay, 2010 yılından bu yana ölen 10'u evinde beslediği, diğerleri sokakta yaşayan toplam 160 kediyi evinin bahçesine mezar kazarak gömdü.

Tarihi Kaleiçi'ndeki evine 2010 yılında taşınan hayvansever Adnan Alpay, o günden bu yana bölgedeki kedilerin bakımını gönüllü olarak üstlendi. Alpay, çeşitli nedenlerle ölen 10'u evinde beslediği, diğerleri sokakta yaşayan toplam 160 kediyi evinin bahçe duvarının yanında yaptığı mezarlığa gömdü.

Adnan Alpay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2010 yılında Kaleiçi'ne taşındıktan sonra ev yakınlarında yaşayan kedileri gönüllü olarak beslediğini, bunlar dışında evinde de 40 kediye baktığını kaydetti.

Bu süreçte bazı kedilerinin öldüğünü, kedilerinde gördüğü yara izlerinden şüphelenerek polis çağırdığını anlatan Alpay, polislerce kedilerin çoğunun havalı tüfekle vurularak öldürüldüğünün tespit edildiğini ifade etti.

Son 3 yılda 10'u evinde beslediği olmak üzere 160 kedinin çoğunun havalı tüfekle vurularak, bazılarının da zehirlenerek öldürüldüğünü iddia eden Alpay, ''2007 yılında yakınlarım cinayete kurban gidince yaşadığımız travmayı atlatabilmek için kalp hastası ablamla birlikte Kaleiçi'ndeki eve taşındık. Burada kedilerle ilgilenerek yaşadığımız travmadan kurtulmaya çalışıyorduk. Ama bu kez de kedilerin ölümüyle üzüldük. Yetkililerden konuya ilgi göstermelerini bekliyoruz'' dedi.

Adnan Alpay, ölen kedileri evinin bahçe duvarının kenarına gömmeye başladığını kaydederek, ''Duvar kenarının neredeyse tamamı doldu. Bahçemde bu şekilde öldürülen 160 kedi var. Onlar için tek tek mezar kazıyorum ve gömüyorum. Artık bu katliamın durdurulması gerekiyor'' diye konuştu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King