Evinde bile rahat yok

17
Evinde bile rahat yok

Nadire KRAŞLIOĞLU

Gazimağusa’da dün yarı çıplak şekilde yatağında yatan kadını, yan apartmandan izleyerek kadının yattığı odanın içerisine taş atan inşaat işçisi Pakistan uyruklu Mohammed Jalal tutuklandı.
Hakkında getirilen “taciz” suçlaması ile Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Jalal teminata bağlandı.

Cep telefonunda çıplak kadın arşivi
Mahkemede zanlı ile ilgili ifade veren polis memuru İbrahim Bulut, KKTC’de bir üniversitede, öğrenci olarak kaydı bulunan ancak aynı zamanda inşaat işçiliği de yapan Pakistan uyruklu Mohammad Jalal’ın “taciz” suçundan gözaltına alındığını açıkladı.
Polis memuru Bulut, zanlının 28 Haziran 2013 tarihinde Cahit Sıtkı Tarancı Caddesi üzerinde bulunan yarım inşaattan yandaki apartmanda ikamet eden ve yatağında yarı çıplak vaziyette yatan kadını bir süre izledikten sonra, evin içerisine 3 adet taş attığını anlattı.
Aynı gün polise yapılan şikayet üzerine zanlı Jalal’ın tespit edilerek tutuklandığını belirten Bulut, zanlının cep telefonunda yapılan incelemede, ek çok yarı çıplak, mini etekli kadın fotoğrafları arşivinin ve çok sayıda porno içerikli videoların bulunduğunu açıkladı.
Konuyla ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirten Bulut, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Cezaevine gönderildi
Mahkeme, zanlı Mohammed Jalal’ın pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde emir vererek zanlının KKTC dışına çıkışını yasakladı ve mukayyitliğe bin TL nakit para yatırmasını emretti.
Mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiremeyen Pakistan uyruklu Mohammed Jalal hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


Yatağında yarı çıplak şekilde yatan kadını yan apartmandan bir süre izledikten sonra, kadının odasına taş atan zanlı Mohammed Jalal hakkında yasal işlem başlatıldı