Eşini bıçaklayan kadın serbest

21 Ağustos 2013 Çarşamba | 09:36
Eşini bıçaklayan kadın serbest
Kıbrıs Town Houses

Lefkoşa’da Göçmenköy’de eşi ve çocukları ile birlikte ikamet eden Amber Çavuş isimli kadın, kocası Moran Albet Salahi’yi kendisini dövdüğü gerekçesi ile ekmek bıçağı ile göğsünden yaraladı.

Göçmenköy’deki evlerinde hafta sonu meydana gelen olayda yaralanan Moran Albet Salahi, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü ve yapılan müdahalenin ardından yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı.
Zanlı Amber Çavuş ise aynı gün polise gönüllü ifade vererek suçunu itiraf etti. Çavuş, “Adam yaralama” suçundan gözaltına alındı.
Tutukluluk talebi ile cumartesi günü Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Amber Çavuş hakkında 3 günlük tutukluluk temin edilmişti.
Çavuş, polisteki 3 günlük tutukluluğun ardından dün yeniden yargıç karşısına çıkarıldı.

Çavuş tutuksuz yargılanacak
“Adam yaralama” suçundan hafta sonu gözaltına alınan Amber Çavuş, dün teminat maksatlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı.
Mahkemede ifade veren polis, zanlının hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayarak bu maksatla kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine emir verdi.
İki çocuk annesi Amber Çavuş, ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.