Esin’de mutlu son

0
Esin’de mutlu son

Hüseyin KÖPRÜLÜ

Süper Lig’de son iki sezonun şampiyonu Çetinkaya, uzun süredir kadrosunda tutmak adına sıkıntı yaşadığı golcü futbolcusu Esin ile yeniden anlaşmaya vardı. 
İç transferde sorunlar yaşayan ve bazı önemli oyuncularını kaybeden sarı-kırmızılı ekip, uzun süredir gölcü oyuncusu Esin ile anlaşma zemini arayışındaydı. Teknik direktör Mehmet Bolkan’ın da devreye girmesi ile yönetim ve golcü oyuncu arasında anlaşma olunca Çetinkaya’da Esin sıkıntısı aşılmış oldu.
Mehmet Bolkan yaptığı açıklamada Esin’in 4-5 gündür kendileri ile antrenmana çıktığını söyleyerek,  “Esin konusundaki sıkıntılar aşıldı. Zaten antrenmanlara çıkıyordu. Sonuçta anlaşmaya varıldı. Golcü oyuncu ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Sherman bekleniyor

Geçen sezonun flaş isimlerinden Batshi’nin yer aldığı sezon çalışmalarına geçtiğimiz gün adaya gelen Cedric’in de katılması ile gözler bu kez Sherman’a çevrildi. Çetinkaya’da iyi bir sezon geçiren Sherman’ın yarın adaya gelmesi bekleniyor. 
Yabancı oyuncusu 3’e çıkacak olan Çetinkaya’da teknik heyet için zorlu bir tercih süreci yaşanacak. Yapılacak olan antrenmanlar, hazırlık maçları ve kamp süresinde Çetinkaya takımı Batshi, Cedric ve Sherman arasından 1 oyuncu ile yollarını ayırmak zorunda kalacak.
Teknik direktör Mehmet Bolkan, hak eden takımda kalacak derken “3’ü de kaliteli oyuncu. Ancak biz kural gereği 2’si ile anlaşmak zorundayız. Bu yüzden hazırlık sürecindeki değerlendirmelerimize göre 3 oyuncudan 2’sini belirleyeceğiz” dedi.

Çetinkaya kros yaptı

Teknik Direktör Mehmet Bolkan’ın çalışma programı çerçevesinde yoğun şekilde sezona hazırlıklarını sürdüren Çetinkaya dün Akdeniz Köyü bölgesinde kros çalışması yaptı. Sarı-kırmızılı ekip bugün ise Taksim Sahası’ndaki çalışmaları ile sezon hazırlıklarını sürdürecek.