Ertaç sorununu Özorun çözdü

21
Ertaç sorununu Özorun çözdü

BESİM’İN DAVETİ İLE TAKIMA KATILMIŞTI: Sezon açılışında B. Bağcıl Başkanı Hasan Besim’in daveti ile takıma katılan Ertaç, alacağı ücretin peşinat kısmında yaşanan anlaşmazlıktan dolayı daha sonra idmanlara çıkmamaya başlamıştı

ALPER ÖZORUN DEVREYE GİRDİ: Bostancı Bağcıl Fahri Başkanı Alper Özorun’un devreye girmesi ile Ertaç’ın alacağı transfer ücretinin peşinat kısmından doğan pürüz ortadan kalktı ve Ertaç bonservisli olarak yuvasına dönmüş oldu

Coşkun KUTAY

2013-14 futbol sezonunda şampiyonluk yarışına dahil olmak isteyen Güzelyurt bölgesi Süper Lig ekiplerinden Bostancı Bağcıl, ilk büyük transferini Küçük Kaymaklı futbolcusu eski gol krallarından Ertaç Taşkıran’ı kadrosuna dahil ederek yaptı. Transfer resmiyet kazanmadan, Başkan Hasan Besim’in daveti üzerine Bostancı Bağcıl takımının sezon açılışına katılan Ertaç, bir yerde de bu transferin su yüzüne çıkmasına neden oldu.

Ertaç bir müddettir antrenmanlara çıkmıyordu

Bostancı Bağcıl Başkanı Hasan Besim ve Küçük Kaymaklı Başkanı Ali Başman arasında yapılan prensip anlaşması ile hayata geçen bu transfer, Ertaç’ın Bostancı Bağcıl ile maddi anlaşmazlık yaşamasından dolayı bir müddet askıda kalmıştı. Futbolcu ve kulüp arasında yaşanan maddi anlaşmazlık nedeniyle Ertaç belli bir zaman Bostancı Bağcıl ile idmanlara çıkmamıştı.

Alper Özorun sorunu çözdü

Ertaç ve Bostancı Bağcıl arasında ortaya çıkan ve kamuoyunda olumsuz bazı yorumların gündeme gelmesine neden olan bu durumun çözülmesi için, Başkan Hasan Besim ve Ertaç Taşkıran, dün Girne’deki bir mekanda bir araya gelerek, uzlaşma yollarını aradı. Havadis’in de tespit ettiği bu görüşmeler, çeşitli nedenlerle daha sonra Güzelyurt’a taşındı. Ve neticede, Bostancı Bağcıl Fahri Başkanı Alper Özorun’un devreye girip, Ertaç’ın alacağı transfer ücretinin, peşinat kısmından doğan pürüzü halletmesi ile sorun çözüldü. Bu suretle Ertaç, Bonservisli olarak mutlu bir şekilde yuvasına dönmüş oldu.

Alper Özorun’a minnet duygularımı iletiyorum

Görüşmeler sonrasında Havadis’e açıklamada bulunan Başkan Hasan Besim, duygularını şu şekilde dile getirdi: “Her şeyden önce; ismi, Bostancı Bağcıl ile özdeşleşmiş Ertaç gibi bir değerin yuvasına dönmesini, yarattığı kaynak ile sağlayan Fahri Başkanımız Alper Özorun’a minnet duygularımı iletiyorum. Ayrıca, takım içi dengeleri koruma uğruna ortaya koyduğumuz prensiplere riayet etmesi nedeniyle, Ertaç’a da teşekkür ediyorum. Ertaç’ın, bundan önceki yıllarda olduğu gibi, Bostancı Bağcıl’ın başarısı için elinden gelen her şeyi ortaya koyacağına olan inancımız tamdır”.

Bostancı Bağcıl benim yuvam

Transfer sorununun halledilmiş olması nedeniyle bir hayli rahatlamış olan Ertaç ise yaptığı konuşmada, “Bostancı Bağcıl bana mutlu bir aile ortamı yaşatan evim konumunda. Ben de, bir ferdi olduğum bu ailenin layık olduğu yere ulaşmasını temin etmek için çok gayret sarf edeceğim. Ayrıca, kamuoyunda, çeşitli şekilde yorumlanmaya başlanan son durumun bir an önce ortadan kalkmasını sağlayan babam konumundaki Alper Özorun’a çok teşekkür ederim. Bu arada, transferimin gerçekleşip yuvama dönmemde büyük katkısı olan başkan Hasan Besim’in bana olan güvenini boşa çıkartmayacağımın da, büyük camiamız tarafından bilinmesini isterim” dedi.

Münir, Bostancı Bağcıl yolunda

Doğan Türk Birliği’nin genç ve başarılı stoperi Münir Aydıntaş’ın, kulübü ile yaşadığı sorun nedeniyle, ayrılma noktasına gelmesi, bir takım transfer söylentilerini de beraberinde getiriyor. Önceki akşam B. Bağcıl’a yakın çevreler, Başkan Hasan Besim’i arayarak, Münir’in takımından ayrılacağı haberini verdiler. Münir’in bu durumundan haberdar olan B. Bağcıl Başkanı Hasan Besim’in de bu transfere sıcak baktığı belirtildi.