Ertaç bilmecesi!

0
20
Ertaç bilmecesi!

ANTRENMAN İZNİ ÇIKTI:

Küçük Kaymaklı Sportif Başkanı Ali Kamacıoğlu golcü oyuncuları Ertaç’a istemesi halinde antrenmanlara katılabileceğini söyledi. Kamacıoğlu futbolcunun Bostancı Bağcıl ile çalışmasını ise yasakladı

FARK 12 BİN STERLİN: Transfer gündemini işgal eden Ertaç Taşkıran, Havadis Spor Servisi’ne “Şampiyonluk yaşamak ve yaşatmak için bu düzeyde olan Yenicami takımında oynamak istiyorum” şeklinde açıklamada bulundu. Yenicami, Ertaç için 30 bin, Kaymaklı 42 bin sterlin önerdi, kulüpler anlaşma sağlayamadı

 

Coşkun KUTAY

Ülkesine dönen forvet oyuncusu Massa’dan doğan boşluğu doldurmak için golcü arayışına giren Yenicami, teknik direktör Turan Altay’ın onayı ile Küçük Kaymaklı’nın satış listesine koyduğu ve Bağcıl’ın da kadrosuna katmaya çalıştığı eski gol krallarından Ertaç Taşkıran’ın kapısını çaldı.
Abdullah Uluçam, teknik direktör Turan Altay ve Ertaç Taşkıran, 21 Ağustos Çarşamba akşamı Girne-Lemon Three’de bir araya geldi.
Görüşmede taraflar düşüncelerini dile getirdi, önemli ölçüde anlaşma sağlanması üzerine de bu transferde takip edilecek yol haritası belirlendi.

Bonservis bedelinde anlaşamadılar

Ertaç, geçtiğimiz gün Küçük Kaymaklı Başkanı Ali Başman ile görüşme gerçekleştirdi. Transfer sorununun çözümü için bir araya gelen taraflardan Abdullah Uluçam ve Savaş Atakan, Ertaç’ın bonservis bedeli üzerinde anlaşmaya varamadı. Uluçam 30 bin sterlin önerirken Atakan’ın, Bostancı Bağcıl’a da belirtilen 42 bin sterlinde ısrar etmesi, görüşmelerin tıkanmasına neden oldu.

Ertaç, Kaymaklı antrenmanlarına katılabilecek

Yenicami ve Küçük Kaymaklı yönetimi beklemeye geçtiği bir dönemde Ertaç Taşkıran ile ilgili dün ilginç bir gelişme oldu. Küçük Kaymaklı Sportif Başkanı Ali Kamacıoğlu, Ertaç’ı arayarak, bonservis konusunda Yenicami ile anlaşamadıklarını belirtirken, oyuncudan Bostancı Bağcıl ile antrenmanlara çıkmamasını istedi. Kamacıoğlu ayrıca, Ertaç’ın istemesi halinde Küçük Kaymaklı’nın idmanlarına katılabileceğini bildirdi.

“Şampiyonluk yaşamak ve yaşatmak istiyorum”

Ali Kamacıoğlu’nun verdiği bilgi ve talimatlar üzerine Havadis’e açıklamada bulunan Ertaç Taşkıran duygularını şöyle dile getirdi:
“Şu anda benim için sürpriz olan bir durum gerçekleşti. Sportif Direktör Ali Kamacıoğlu istemem halinde antrenmanlara katılabileceğimi söyledi ve bu arada Bostancı Bağcıl çalışmalarına da katılmamı yasakladı. Fakat bilindiği gibi Kaymaklı ile bağlarım, satış listesine konmam nedeniyle otomatikman koptu. Ancak şampiyonluk yaşamak ve yaşatmak istediğim için, bu düzeyde olan Yenicami takımında oynamak istiyorum. Bu nedenle Küçük Kaymaklı yönetiminin beni anlayışla karşılamasını ve bana yardımcı olmasını bekliyorum.”