Enbe’li Duru konseri

39

Kaya Artemis’te sahne alan Nükhet Duru’ya Enbe Orkestrası eşlik ederken, sanatçı  sahnede  unutulmayan eski parçalarının yanı sıra Sezen Aksu’nun hazırladığı yeni albümü “Tam Zamanında”dan da parçalara yer verdi.  Nükhet Duru sahne performansının yanı sıra gecede giydiği kıyafeti ile de göz doldurdu.
Metal dore taşlarla bezeli siyah dar elbisesini  parmak uçlarına geçirdiği tırnak şeklindeki  yüzüklerle tamamladı.
Ortopedi kurallarını altüst etti
Geçtiğimiz aylarda ayak  bileğini kırıp ameliyat olan Duru, Kıbrıs Kaya Artemis  konseri ile sahnelere geri döndü. Enbe Orkestrası’nın eşlik ettiği konserde Nükhet Duru hareketli parçalarında dans etmekten vazgeçmedi.  Konseri izleyenler arasında yer alan Nükhet  Duru’nun doktoru, sahne şovu karşısında Duru’nun tüm ortopedi kurallarını altüst ettiğini söyledi. Kırıktan sonra zorunlu istirahat döneminde kilo aldığını söyleyen sanatçı “2 oda bir salon oldum” dedi.
“Tavuz kuşu”
Kaya Artemis konserinde  misafirler ile sık sık sohbet eden Duru kendi aralarında Sezen Aksu’ya serçe, Nilüfer’e güvercin, kendisine ise  süsünden dolayı tavuz kuşu dediklerini söyledi. Pop müziğinde Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nilüfer  ile birlikte 4 diva olduklarını söyleyen duru  repertuvarında dostlarının şarklarına  yer verip sahnede taklitlerini gerçekleştirdi.