Emrah’tan, Tolga Kasap’a sitem

24 Haziran 2013 Pazartesi | 14:11
Emrah’tan
Kıbrıs Town Houses

Okan KARADEMİR

Süper Lig’e geçtiğimiz sezon çıkan ve “play-out” maçları sonunda ligde kalmayı başaran Serdarlı’da yeni sezon öncesi sular durulmuyor.
Genel kurul ve yönetim sıkıntısı çeken Serdarlı’da oyuncuların kulübe olan tepkisi de çığ gibi büyüyor.
Kırmızı-beyazlıların genç oyuncusu Emrah Özdemir, başkan Tolga Kasap’ın gazetemize yaptığı açıklamalarına adeta isyan etti.
Serdarlı Başkanı, söz konusu açıklamasında yalnız bırakıldığı ve yeni dönemde başkanlık görevine devam etmeyeceğini belirtmişti.
Kasap, aynı demecinde, dizinden sakatlanan genç oyuncu Emrah’ın da ameliyat süresince yanında olduğunu dile getirmişti.
Başkan’ın bu açıklamaları ve geçtiğimiz hafta dizinden geçirdiği operasyon sonrasında gazetemize koltuk değnekleri ile gelen Emrah, yaşanan gelişmeler hakkında detaylı bilgi vererek, başkanın demeçlerine açıklık getirdi.

“Ne başkan ne de kulüp benimle ilgilendi!”

Serdarlı’nın 21 yaşındaki orta saha oyuncusu Emrah Özdemir, Gençlik Gücü’ne karşı oynanan play-out son maçında sağ dizinden sakatlanmıştı.
Emrah, bu sakatlıktan sonra ameliyat olması gerekirken, kulübün kendisini bir buçuk ay boyunca oyaladığını ve ameliyat ettirmediğini dile getirdi.
Sakatlığı süresince kulüpten ya da başkan Tolga Kasap’tan ne maddi ne de manevi destek görmediğini belirten Emrah, “Başkan sadece MR filminin masrafını karşıladı, bunun dışında hiçbir konuda bana yardımcı olmadı. Ne sakatlığım ne de ameliyatım konusunda herhangi bir bilgisi olmayan Tolga Kasap, telefonla dahi arayıp geçmiş olsun demedi. Ben onu aradığımda ise ya telefonlarıma bakmadı ya da devamlı meşgul olduğunu söyleyerek bahaneler uydurdu” diye konuştu.
Emrah, Başkan Tolga Kasap’ın dizindeki sakatlığının ciddiyeti hakkında bilgisi olmadığına da işaret etti ve “Basit bir menüsküs sakatlığıdır” sözleriyle durumunu geçiştirdiğini kaydetti.

“Ameliyatımı belediye başkanı yaptırdı”

Genç oyuncu Emrah Özdemir, ameliyat olmak için yaklaşık bir buçuk ay kulüpten haber beklediğini ancak bu süreçte kulübün hiçbir şekilde yanında olmadığını ve ilgilenmediğini söyleyerek, “Ben de bu süreçte kendi çabalarımla Serdarlı Belediye Başkanı Mehmet Kerimoğlu’na ulaşarak durumumu anlattım ve belediye başkanın katkılarıyla ameliyat oldum” dedi. Emrah, ameliyat masrafının yaklaşık 10 bin TL civarında olduğunu da ifade etti.

6 ay sahalardan uzak kalacak

15 Haziran Cumartesi, Girne Özel Hastanesi’nde Hüseyin Kalkay tarafından yapılan ameliyatta genç oyuncuya sağ diz ön çapraz bağ ve iç-dış menüsküs operasyonu yapılmıştı.
Başarılı bir operasyon geçiren Emrah’ın, yaklaşık 6 ay sonra yeniden yeşil sahalara dönmesi bekleniyor.