En Üst

30 Nisan 2017

Eliz çiftlerde şampiyon

Eliz çiftlerde şampiyon
Haber İçi Üst

İngiltere Tenis Federasyonu’nun dünyaca ünlü Queenswood Tennis Kulübü’nde organize ettiği, Büyük Britanya 14 Yaş Toprak Saha Şampiyonası’nda Eliz çiftlerde şampiyon olurken teklerde de yarı final oynama başarısını gösterdi
KKTC Telsim’in sponsor olduğu ülkemizin başarılı tenisçisi Eliz Maloney’den iki büyük başarı daha geldi.
27 Mayıs ve 2 Aralık tarihleri arasında, İngiltere Tenis Federasyonu’nun dünyaca ünlü Queenswood Tennis Kulübü’nde organize ettiği, Büyük Britanya 14 Yaş Toprak Saha Şampiyonası’nda Eliz çiftlerde şampiyon olurken teklerde de yarı final oynama başarısını gösterdi.

Büyük Britanya’da en iyi 14 yaş 32 tenisçinin katıldığı turnuvaya, 12 yaşında olmasına rağmen özel davetle (wild card) çağrılan sporcumuz gösterdiği başarılarla bir kez daha ülkemizi gururla temsil etti.

Çiftlerde final maçında, turnuvanın iki numaralı oyuncuları Emily Appleton ve Georgie Walker ile karşılaşan Eliz-Lauryn çifti hiç set vermeden maçı 2 0 kazanarak 14 Yaş Büyük Britanya çiftler Şampiyonu olma başarısını gösterdiler.
Teklerde ise Eliz Maloney yarı final maçında, turnuvanın bir numarası ve çok deneyimli tenisçisi Jodie Burrage’e 2-1 mağlup oldu.
Eliz ilk sette 6 1 yenik düşmesine rağmen ikinci sette gösterdiği üstün azim ve performans sonucu, ikinci seti 6 – 4 alarak maçı 1 – 1 yaptı. Üçüncü sette  3-2 önde olmasına rağmen maçı 4 – 6 kaybeden Eliz final oynama şansını kaybetti.   
Bilindiği gibi, Eliz-Lauryn çifti nisan ayında Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde,  Uluslararası Tenis Federasyonunun organize ettiği iki ayrı 14 yaş çiftler turnuvasında da şampiyon olmuş ve Eliz de bir ilke daha imza atarak Uluslararası Tenis Federasyonu’nun organize ettiği Uluslararası 14 Yaş Turnuvası’nda şampiyon olan ilk Kıbrıslı Türk olma başarısını göstermişti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King