En Üst

25 Nisan 2017

Elektriksiz Soğuk Zincir

Elektriksiz Soğuk Zincir
Haber İçi Üst

Dilekkaya’da ağıl sahibi Mehmet Alaslan, ağıllarda elektrik olmağından şikayet ederek bu sorunun giderilmesini dile getirdi. Alaslan, 5 yıl önce ağıllar bölgesine elektrik verileceğine dair karar çıkmasına rağmen bölgede bugüne kadar hiçbir girişimde bulunulmadığını belirtti. Alaslan çiftlik, büyük baş ve soğuk zincir binası yaptığını ancak bölgede elektrik olmadığı için elektriğini jeneratörle karşıladığını, bunun maliyetinin ise yaklaşık günde 120 TL olduğunu vurguladı.
Alaslan, “İktidarda olan hükümet bize ağıllar bölgesinin köylülere dağıtılıp elektrik verileceğine dair söz verdiler. Benim de ağılım yakın olduğu için elektriği daha kolay alacaktım.  Benim olduğum yerde yaklaşık 5 tane daha elektriksiz ağıl vardır bu arkadaşlar da ben de elektrikten faydalanacaktık” dedi.
Mehmet Alaslan,  beş yıldır elektrik sorunu çektiğini ve jeneratörün çok büyük masraf olduğunu söyledi.  Alaslan, Dilekkaya’da ağıllar bölgesi verilmediği için herkesin kendi mülkiyetine mandıra yaptığını ve her geçen gün insanların hayvanlarını kendi mülkiyetlerine koyduğu için sorunun daha da büyüdüğünü yazdı.
Alaslan, Başbakan’la, Tarım Bakanı’yla görüştüğünü ve ne bir cevap ne de bir ilerleme olduğunu söyledi.
Alaslan, bu zamanda bu şartlarda jeneratörle soğuk zincir çevirmenin çok zor olduğunu, mazot haricinde jeneratörün arıza yapmasının da masraflarını daha da büyüttüğünü dile getirdi. Alaslan, “Benim yaklaşık 100 metre ilerisinde yine soğuk zincir var onda da aynı sorun var” dedi.
Alaslan, yetkililerden her zaman aldıkları cevabın paranın olmadığı yönünde olduğunu fakat her yere para bulunduğunu köylüye gelince para olmadığını belirtti.
Mehmet Alaslan, elektriğin gelmesini ve masrafların azalmasını istediklerini söyledi. Alaslan, elektrik olan ağıllarda normal elektrik masraflarının 700-800 TL arasını olduğunu, jeneratörle yaptıkları işin sadece mazot masrafının 3,600 TL maliyeti olduğunu vurguladı.
Alaslan, elektrik gelirse işlerini geliştirip daha çok yatırım yapacaklarını elektrik olmadığı için isteseler de yatırım yapamayacaklarını söyledi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King