En Üst

30 Mart 2017

Elçiliğin dikkatinden kaçmadı

Elçiliğin dikkatinden kaçmadı
Haber İçi Üst

 

Duygu ALAN
KKTC’de faaliyet gösteren bir üniversitede öğrenci olduğuna dair sahte öğrenci belgesi düzenleyen ve sahte öğrenci belgesi ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nde vize başvurusu yapan zanlı Opeoluwa Oluyemi ve suç ortağı zanlı Khopotso Moshoeshoe tutuklanarak dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru mahkemede verdiği ifadede, Mayıs 2013 tarihinde zanlı Khopotso Moshoeshoe’nin KKTC’de faaliyet gösteren bir üniversiteye ait öğrenci belgesini scan ederek zanlı Opeoluwa Oluyemi adına sahte öğrenci belgesi düzenlediklerini ve zanlı Opeoluwa Oluyemi’nin söz konusu sahte öğrenci belgesi ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yaptığını açıkladı.
TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nin durumu fark etmesi ile polise ihbarda bulunduğunu belirten polis, her iki zanlının da Lefkoşa’da tespit edilerek gözaltına alındığını kaydetti.

Soruşturma tamamlandı
Polis memuru, her iki zanlı hakkında da başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, zanlıların yurt dışına çıkışını yasaklayarak bu maksatla kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesine, zanlıların 2’şer bin TL nakit parayı Mukayyitlik’e yatırması ve KKTC sınırlarında bulunduklarını ispat etmeleri maksadı ile haftada 2 gün polise imza vermeleri koşulu ile ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmalarına emir verdi.

Zanlilar: Sahte öğrenci belgesi ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nde vize başvurusu yapan zanlı Opeoluwa Oluyemi ve suç ortağı zanlı Khopotso Moshoeshoe tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King