En Üst

25 Mart 2017

Elcil: Bu anlayışı şiddetle kınıyoruz

Elcil: Bu anlayışı şiddetle kınıyoruz
Haber İçi Üst

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Rum yönetiminin ekonomik krizi bahane göstererek, Kıbrıslı Türklere paralı sağlık hizmeti önermeye hazırlandığını belirterek, bu anlayışı şiddetle reddettiklerini açıkladı.
Elcil, parasız sağlık ve parasız eğitim hizmeti vermenin devletin temel görevi olduğunu vurguladığı açıklamasında, Kıbrıslı Türklere ayırımcılığa dayalı uygulamaya gitmenin ekonomik olarak sıkıntı yaşayan fakir insanları ölüme terk etmek anlamı taşıdığını iddia etti.
Söz konusu yasal düzenlemede adanın kuzeyinde yaşayan Kıbrıslı Rumlar ve Maronitlerin “mahsur” olarak tanımlanıp, yasadan muaf sayılacağını belirten Elcil, sadece Kıbrıslı Türklerin bu kapsama alınmasının, taksim politikalarına hizmet ettiğini ileri sürdü.
Elcil, “Kıbrıslı Rumların taksime hizmet eden, Kıbrıslı Türkleri dışlayan sağlıkla ilgili uygulamalarına hukuksal ve eylemsel karşı duruş sergilemek amacı ile tüm çözüm güçlerini ses vermeğe davet eder, toplumsal haklar için değil altın için sesini yükselten Kıbrıslı Türk ayrılıkçıları şiddetle protesto ederiz” dedi.

“ŞİDDETLE REDDEDİYORUZ”
Elcil, Güney Kıbrıs’ta yaşanan ekonomik sıkıntı nedeni ile 15 tonluk altın rezervinin satışına ilişkin kararı üzerine ayrılıkçı çevrelerin seslerini yükseltmeye başladığını savundu.
Elcil, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Sağlık konusunda Kıbrıslı Türklere yaptırım uygulamaya ve paralı sağlık hizmeti önermeye hazırlanan, Kıbrıs Cumhuriyeti makamlarını işgal etmiş Rumlara sesini çıkarmayan anlayış, konu “altın” olunca nedense coşarak Kıbrıs Cumhuriyeti’ni hatırlamıştır. ‘Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki altınlar bizim de hakkımızdır’ diyebilmektedirler”.
Elcil, sendikanın parası olanın sağlık hizmeti alabildiği, parası olmayanın ölüme terk edildiği anlayışı şiddetle reddettiğini açıkladı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King