En Üst

24 Nisan 2017

Dünyanın En Eski Savaş Gemisi Hala Görev Başında

Dünyanın En Eski Savaş Gemisi Hala Görev Başında
Haber İçi Üst

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'nin ilk başkanı George Washington'ın talimatıyla Boston'da yapılan ve göreve başladığı 1797'den bugüne kadar hizmetlerini aralıksız sürdüren USS Constitution, ülkenin ulusal sembollerinden sayılıyor. ABD Donanması'nın ilk gemilerinden olan ve çok sayıda savaş kazanan gemi aynı zamanda da dünyanın su üzerindeki en eski savaş gemisi olarak kabul ediliyor. Donanmadaki görevini müze olarak sürdüren geminin mürettebatı, ziyaretçilere rehberlik hizmeti sunuyor. Üç katlı geminin dört faklı noktasında ziyaretçilere bilgi veren mürettebat geleneksel kıyafetler giyiyor.

ABD Donanması'nın tüm gelişim sürecine tanıklık eden USS Constitution'ın, 1855 yılında aktif görevden alındığı belirtiliyor. Uzunluğu 63 metre, genişliği 13 metre olan gemide 44 top bulunuyor.

BOMBALI SALDIRI SONRASI BOSTON

Bu arada USS Constitution'ın görevli olduğu Boston'ın, geçen nisan ayında düzenlenen bombalı saldırının etkisinden kurtulduğu gözleniyor. Hareketli günlerine dönen öğrenci şehri Boston'a yoğun turist ziyaretleri gerçekleşiyor.

Turistler, müze ziyaretlerinin yanı sıra şehre özgü hem karada hem de suda hareket edebilen araçlarla "ördek" turlarına katılıyor.

ABD'nin en eski yükseköğretim kurumu olan Harvard Üniversitesi'ni ziyaret eden turistler, öğrencilerin John Harvard'a ait olan heykelin sol ayakkabısını ovma geleneğini yerine getiriyor.

Boston'da bulunan ABD'nin en eski restoranı unvanına sahip Union Oyster House da turistlerin favori ziyaret noktaları arasında yer alıyor.

 

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King