En Üst

27 Nisan 2017

Dünyada sadece 600 kişide görülen bir hastalığa yakalandı!

Dünyada sadece 600 kişide görülen bir hastalığa yakalandı!
Haber İçi Üst

Dünyada sadece 600 kişide olan Fibrodysplasia Ossificans Pogressiva (FOP) adlı nadir kas hastalığı nedeniyle, kemikleşeceği” korkusuyla birçok aktiviteyi yapamayan genç kız, kazalardan da korunmak zorunda.,

Nammock’un aldığı en basit darbe vücudunun o bölgesinde hızlı bir kemik oluşumunun başlamasına neden olabiliyor. Ayrıca biyopsi yaptırmak ya da aşı olmak da onun için söz konusu değil. Bu tip tıbbi müdahaleler de genç kızın taşlaşma sürecini hızlandırıyor.

Ancak 17 yaşındaki Nammock hastalığına rağmen normal bir hayat sürmek için elinden geleni yapıyor. Kollarını yüzüne kadar kaldıramadığı için barbekü maşalarının yardımıyla makyaj yaptığını söyleyen genç kız, saçını taramak için de özel yapılmış uzun saplı bir fırça kullanıyor.

Seanie Nammock, “Arkadaşlarım harika. Bazen benim için saçımı yapıyorlar ya da astığım yerden paltomu alıp bana veriyorlar. Benim yapamadığım her şeyde bana yardımcı oluyorlar” dedi.

Genç kızın kız kardeşi Sinead, kardeşinin hastalığı ile ilgili bir araştırma fonu oluşturmak için bağış topladıklarını, 120 bin sterlinlik hedeflerine ulaşmak için Tanzanya’daki Kilamanjero Dağı’na tırmanacağını açıkladı.

 

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King