Dumlupınar’dan saha tepkisi

21 Ağustos 2013 Çarşamba | 13:11
Dumlupınar’dan saha tepkisi
Kıbrıs Town Houses

K-Pet 1. Lig ekiplerinden Dumlupınar yeni sezon öncesi saha sıkıntısı çekmeye devam ediyor. Liglerin başlamasına 1 aylık sürenin kaldığı süreçte takımlar hazırlık maçı ve antrenmanlarını gerçekleştirirken, sarı-kırmızılılar saha problemleri ile uğraşıyorlar.

Sahalarında doğru düzgün antrenman yapamayan Dumlupınar, daha iyi durumda olan başka sahalar için antrenman izni alamıyor.
Yaşanan sıkıntılara dün yenisi eklenirken, Dumlupınar Başkanı Güneş Güneşoğlu yetkililere sitem etti.

Güneşoğlu: Saha sorunumuzu artık çözün

Dumlupınar Kulübü Başkanı Güneş Güneşoğlu, takımın dün Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda antrenman için gittiklerini ancak saha görevlilerinin kendilerini dışarı attığını ifade etti.
Dumlupınar Kulübü’nün 60. yılını doldurduğu süreçte bu yaşananları eleştiren Güneşoğlu, bir türlü antrenman sahası bulamadıklarını, yetkililerin de kendilerine yardımcı olmadıklarını belirtti.
Güneşoğlu şöyle devam etti: “Çanakkale ve Canbulat Statlarını kullanamıyoruz. Her defasında talepte bulunmamıza karşın hep olumsuz cevaplar aldık. Başka bir antrenman yeri de göstermiyorlar. Artık yetkililerin bizim saha sorunumuzu çözmelerini istiyoruz.”

“Yetkilileri göreve çağırdı”

Son yaşanan olaylar sonrasında seslerinin daha da yükseleceğini belirten Dumlupınar başkanı, Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın merkezi saha olduğunu bu yüzden antrenman izni için ret cevabı aldıklarını tekrarladı. Spor Dairesi Müdürü ve ilgili Bakanlık koordinatörünü göreve çağıran Güneşoğlu, en yakın zamanda saha problemlerinin sonuçlandırılmasını istedi.

Hazırlık maçı iptal oldu

Dumlupınar’ın bugün Çanakkale ile oynayacağı maç ise iptal oldu. Önceden tarihin belirlenmesine rağmen Çanakkale sahasında yapılan ilaçlama nedeni ile sahanın hazırlık maçına elverişli olmadığı bildirildi. İlaçlama yüzünden bugün oynanması gereken hazırlık maçı böylece iptal edilmiş oldu