Dumlupınar’dan saha eylemi

0
Dumlupınar’dan saha eylemi

SAATLER KRİZ YARATTI:

Dumlupınar tarafı stat konusunda sıkıntı olmadığını belirterek Canbulat önerisini kabul ederken, diğer taraftan teklif edilen saatlerin spor yapmak için uygun ve elverişli olmadığını belirterek antrenman saatlerine itirazda bulundu

K-Pet 1. Lig ekiplerinden Dumlupınar’ın antrenman sahası konusundaki sıkıntılarına yetkililerin sessiz kalması, camiayı ayağa kaldırdı ve bu da bir dizi eylemin gerçekleşmesine neden oldu.
Geçtiğimiz gün Dr. Fazıl Küçük Stadı’na antrenman için giden ancak saha görevlilerinin kendilerini dışarı atması ile şok olan Dumlupınar, bu davranışı protesto etmek için bir dizi eylem ortaya koydu.
Dün Mağusa sokaklarında yürüyüş yapan Dumlupınar futbolcuları, daha sonra asfalt zeminde antrenman yaparak saha konusunda sıkıntılarını eylem şekline dönüştürdüler ve yetkililere karşı bir tepki ortaya koydular.
A takım, altyapı sporcuları, yöneticiler ve ailelerin oluşturduğu kalabalık Dumlupınar camiası Mağusa Anıt Çember bölgesini adeta kapattı.
Yapılan eylemler sonrasında Spor Dairesi yetkilileri ile Dumlupınar yetkilileri bir araya gelerek sorunu çözmek için uğraş verdiler.

Pankartlar açıldı
Günlerdir yaşanan antrenman sahası krizi Dumlupınar camiasını adeta kenetledi. Aileler, yöneticiler, genç takım futbolcuları, A takım futbolcuları ve taraftarlar toplanarak Anıt Çember’e yürüyüş düzenlediler ve asfaltta antrenman yaptılar.
Yürüyüş esnasında birçok pankart açılarak yaşanan duruma tepki gösterildi. “Spor Yapacak Saha İstiyoruz”, “Gençlerimize Sahip Çıkalım”, “Ben Futbol Oynamak İstiyorum” ve “Ben Spor Yapmak İstiyorum” gibi pankartlar eylemde büyük ses getirdi.

Antrenman saatleri kabul görmedi
Tarafların yaptıkları görüşmeler neticesinde pazartesi ve cuma günleri için Canbulat Stadı’nda antrenman yapılması kararı çıktı. Dumlupınar da yer konusunda alınan karar için memnun olurken, antrenman saatleri için belirlenen saatler kriz yarattı. Spor Dairesi yetkililerinin teklif ettiği 16:00-19:00 ve 19.00-21.00 saatleri Dumlupınar tarafından kabul görmedi. Özellikle teknik heyetin, teklif edilen saat dilimlerinin spor yapmak için sakıncalı olduğu itirazları gündeme geldi.
Sarı-kırmızılı ekip, 17.00-20.00 saatlerinde ısrar ederek kendileri açısından ideal olacak olan antrenman saatlerini talep etti. Taraflar arasında yaşanan saat krizinin çözülmesi için yeniden bir görüşme yapılacak.

 

ASFALTTA ANTRENMAN: Mağusa Anıt Çember bölgesini kapatan futbolcular yol ortasında antrenman yaparak kendilerine yapılan haksızlıkları protesto ettiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here