En Üst

30 Mart 2017

Dram mı? Mazeret mi?

Dram mı? Mazeret mi?
Haber İçi Üst

Gaziköy’de Kemal Reis isimli kişinin evinin avlusundan toplam 22 bin TL değerindeki 2 bin 200 adet demir panoyu çalan ve çıkarıldığı mahkemede, babasının ilaçlarını alabilmek için hırsızlık yaptığını söyleyen Ramazan Korkmaz, Havadis’e konuştu.
Hırsızlık yaptığı gerekçesi ile tutuklanan 23 yaşındaki 1 çocuk babası Ramazan Korkmaz, babasının böbrek hastası olduğunu ve onun hayatını kurtarmak için hırsızlık yaptığını söyledi.

“Mecbur kaldım, çaldım”
“Hırsızlık” suçuna bahane babasının hayatını gösteren Ramazan Korkmaz, “Biz çok fakiriz. Eşim ev hanımı ve ayağı kırık evde hasta. Annem ve babam da işsiz. Evin geçimini bugüne kadar ben sağlıyordum. Ancak babam hasta oldu ve bir böbreğini aldılar. Ben de hastanede O’na refekatçi olarak kalmak zorunda kaldım. Hal böyle olunca işten ayrıldım. En son doktorlar birçok ilaç yazdı ve bu ilaçları kullanmazsa babamın çok yaşamayacağını söyledi. Elde yok avuçta yok. Babam ölüyordu. Çocuğumun maması evimin ekmeği yoktu. Mecbur kaldım. Çaldım” diye konuştu.

Cezaevine gönderildi
Ramazan Korkmaz, Gaziköy’de Kemal Reis isimli kişinin evinin avlusundan toplam 22 bin TL değerindeki 2 bin 200 adet demir panoyu çaldığı gerekçesi ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Ramazan Korkmaz, konu suçu işlediği için mahkemeden özür diledi.
Mahkeme, Ramazan Korkmaz’ın yurt dışına çıkışını yasaklayarak, pasaport ve kimliğine el konulmasına ve KKTC yurttaşı bir kişinin 20 bin TL’lik kefil senedi imza etmesi şartı ile davaları görüşülünceye kadar tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
Mahkemenin şartlarını yerine getiremeyen Ramazan Korkmaz, cezaevine gönderildi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King