DP-UG’de 2 İstifa 1 Uyarı!

0
21
DP-UG'de 2 İstifa 1 Uyarı!

1 – KENAN AKIN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ!

DP-Ulusal Güçler'den İskele milletvekili adayı olacağı bilinen eski bakanlardan Kenan Akın az önce sosyal paylaşım sitelerinde aday olmayacağını açıkladı. Akın şöyle dedi:

"DEĞERLİ DOSTLAR BİLDİĞİNİZ GİBİ DP-UG İSKELE MV ADAY ADAYI OLDUĞUMU DUYURMUŞTUM ADAYLIKTAN GERİ ÇEKİLDİĞMİ DUYURMA GEREĞİNİ HİSSETTİM HERKESE SAYGILAR.."

2- DP-UG İSKELE İLÇE BAŞKANI DA ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ!

DP-Ulusal Güçler İskele İlçe Başkanı Ahmet Cennetoğlu adaylıktan çekildiğini açıkladı.

DP-Ulusal Güçler bünyesinde bulunan tüm partililer olarak bizler kişisel hesaplarla değil, toplumumuzun çıkarları için hareket etmekteyiz. Bu noktada Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan partimizin 28 Temmuz’da gerçekleşecek erken genel seçimlerinde iktidara gelmesi birincil hedefimizdir.
Hatırlanacağı üzere DP-Ulusal Güçler İskele İlçe Başkanı olarak milletvekilliği aday adaylığımı açıklamıştım. Fakat bölgemde partim adına daha verimli çalışmalar yürüterek partimin daha başarılı sonuç alabilmesi için aday adaylığından çekildiğimi kamuoyuna duyururum.

Saygılarımla…
Ahmet Cennetoğlu
DP-Ulusal Güçler İskele İlçe Başkanı

3- Afet Özcafer: " Aslanbaba Aday olmazsa bende olmam!"

Eski Demokrat Parti, yeni DP-UG'de çatlak! 8'lerden Ejder Aslanbaba'nın aday listesinde yer almamasının ardından, Afet Özcafer'den şok çıkış: "Ejder aday olmazsa bende olmam!"

Birlik ve beraberlik çağrısı ile bir araya gelen DP-UG'de şok dalga. Aday listesinde yer almayan Ejder Aslanbaba'nın ardından Afet Özcafer'de "Ejder aday olmazsa bende olmam!" şeklinde bir açıklama yaptı. Birlik ve beraberlik çağrısı ile oluşturulan yeni parti DP-UG'nin daha seçim çalışmaları bile başlamadan parti içinde bu tür kavgaların ortaya çıkması kafalarda soru işaretleri doğurdu. Buna karşın Aslanbaba: "Afet hanım benim için siyaset hayatını riske atmasın, ben giderim sorun değil" dedi. HABERKIBRIS