DP-UG Milletvekili aday adayları tanıtımları tamamlandı

12 Haziran 2013 Çarşamba | 16:27
DP-UG Milletvekili aday adayları tanıtımları tamamlandı
Kıbrıs Town Houses

DP-UG açıklamasına göre, etkinlikte Genel Başkan Serdar Denktaş, Güzelyurt Milletvekili Türkay Tokel, Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre ve Güzelyurt-Lefke İlçe Başkanı Özkan Mavioğlu konuşma yaptı.
Konuşmalarda DP-UG’nin tek başına iktidar olacağı savunuldu.

Genel Başkan Serdar Denktaş konuşmasında, 1992’den beri partide görev alanlara, aday olanlara ayakta kalmalarını sağladıkları için teşekkür ederek, “Demokrasi ne zaman yara almaya kalksa bu yaraya her zaman DP merhem olmuş ve elini taşın altına koymuştur” dedi.

Erken seçim kararı alınmasında UBP-CTP uzlaşısını eleştiren ve bazı kişilere yönelik ithamlarda bulunan DP-Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, şöyle konuştu:

“Bugün burada, yıllardır bizimle hareket eden ve yeni katılan arkadaşlarımız var. Hepimizin ortak noktası, hepimizi buluşturan nokta KKTC’ye inanmamız ve bu devletin yaşaması gerektiğini söylememizdir. Bu buluşma noktasından hareketle artık biz Yeni Doğuşçuyduk, biz Sosyal Demokrat Partiliydik, biz Hür Demokrat partiliydik, biz UBP’den geldik. Biz Demokrat Partili’yiz. Biz 9’larız. Biz 8’leriz yok! Artık hepimiz DP-Ulusal Güçler’in birer neferiyiz. Önümüzde zorlu bir süreç var. Her taraftan üstümüze saldıranlar, aramıza nifak tohumu sokmak, dedikodular yaratarak bizi birbirimize düşürmek, biz-siz, önce gelenler sonra gelenler diye ayırmak isteyenler olacaktır. Tıpkı yıllardır bizleri Türkiye’den gelenler- Kıbrıs’ta doğanlar, Güney’den gelenler-Kuzey’den gelenler, dinliler-dinsizler, çözüm taraftarı-çözüm karşıtı diye ayırarak, ayrıştırarak, hep bizi kamplara bölen UBP ve CTP gibi. Şimdi onlara cevap veriyoruz. Yağma yok artık. DP-Ulusal Güçler var, buradayız…”

Serdar Denktaş, haftanın 7 günü çok çalışmaları gerektiğini vurgulayarak babası, Kurucu Cumhurbaşkanı’nın hasta yatağında yatarken kendisine verdiği bıkmadan usanmadan çalışması yönündeki tavsiyeyi paylaştı ve bunu vasiyet kabul ettiğini vurguladı.

“DP-UG’Yİ HEP BİRLİKTE SANDIKTAN ÇIKARACAĞIZ”

28 Temmuz’da ülkede gerçek değişimi başlatacaklarını söyleyen Serdar Denktaş, “KKTC’yi, atalarımızın kurduğu devleti yeniden yapılandıracak, yenileyecek DP-Ulusal Güçler’i hep birlikte sandıktan çıkaracağız. DP-Ulusal Güçler şemsiyesini bu ülkenin en büyük partisi, bu ülkenin en güçlü, en değişimci siyasi oluşumu haline getireceğiz. Bir yola çıktık, bir hedef için varız. Sonuna kadar da hep beraberiz” dedi.

Güzelyurt bölgesinin ekonomik kalkınması ve sorunlarının aşılması için projeleri bulunduğunu kaydeden DP-UG Genel Başkanı Denktaş, daha çok üretim için yapacaklarını anlattı.

Denktaş konuşmasını “Dağ başını duman almış yürüyelim arkadaşlar” sözüyle tamamladı.

TÜRKAY TOKEL: “BİZE MÜCADELE ZEMİNİ YARATAN DP’YE TEŞEKKÜRLER”

DP-Ulusal Güçler Güzelyurt Milletvekili Türkay Tokel konuşmasında, “çarpık liderlik sunta sistemini” değiştirmek için başlattıkları mücadeleyi anlatarak, her türlü baskıya, şiddete rağmen mücadelelerinden dönmediklerini kaydetti.

Doğru söyledikleri için partiden kovulduklarını dile getiren Tokel, “Bizi partiden kovdular. Şimdi yine yılmıyoruz. Doğruyu söylüyoruz diye bizi 9 köyden kovabilirler. Kovsunlar. Değil 9 köyden 99 köyden kovsalar da doğruları söylemeye devam edeceğiz” dedi.

Tokel, omuz omuza, yürek yüreğe mücadeleyi sürdürmek için kapılarını açan DP’ye teşekkür ederek, gerçek değişimin şimdi başladığını söyledi.

AHMET KAŞİF: “ZAFER YAKINDIR”

DP-Ulusal Güçler Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif de, geçmişi unutmadan, yaşananları da bilerek geleceğe emin adımlarla yürümek istediklerine işaret ederek, 28 Temmuz akşamı sandıklar açıldığında DP-Ulusal Güçler’in tek başına iktidar olmasını hep birlikte kutlayacaklarını kaydetti.

“Güzelyurt yöresi için çok söyleyecek sözümüz, yapacak çok işimiz var” diyen Kaşif, Güzelyurt halkının, gencinin Lefkoşa veya Gönyeli’ye yerleşmesine gönüllerinin razı olmadığını söyledi.

DP-Ulusal Güçler olarak Güzelyurt insanının Güzelyurt’ta yaşam sağlaması için çok güzel projeleri olduğuna işaret eden Ahmet Kaşif, bu projeleri tek tek hayata geçireceklerinin sözünü verdi.

TÖRE: “YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALARLA GÜZELYURT NÜFUS BAKIMINDAN ZENGİNLEŞECEK”

DP-Ulusal Güçler Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre de, Güzelyurt Bölgesi’nin kendileri için fevkalade önemli olduğuna işaret ederek, bu toprakların KKTC’nin vazgeçilmez bir parçası olduğunu söyledi.

Bu topraklara sahip çıkmanın DP-Ulusal Güçler’in birinci görevi olduğunu kaydeden Zorlu Töre, “Yapacağımız çalışmalar ve hayata geçireceğimiz projelerle Güzelyurt nüfus bakımından zenginleşecek, üretken olacak, üretimi daha iyi noktaya getirecek. Ürettiğini pazarlayabilecek. Biz bunu başaracağız” dedi.

MAVİOĞLU: “SERDAR DENKTAŞ’I BAŞBAKAN YAPACAĞIZ”

Güzelyurt-Lefke İlçe Başkanı Özkan Mavioğlu ise, UBP hükümetini eleştirerek, yönetimsizlik nedeniyle bölge insanının mağdur edildiğine, Lefke ve Güzelyurt’ta yaşanan göçler nedeniyle Güzelyurt’un köy haline dönüştüğünü savundu.

Artık buna dur deme zamanının geldiğini ifade eden Mavioğlu, DP-Ulusal Güçler’i tek başına iktidar, Serdar Denktaş’ı da Başbakan yapacaklarının sözünü verdi.

Konuşmaların ardından aday adayları kısaca kendilerini tanıttı. Aday adayları hep birlikte DP-Ulusal Güçler’i tek başına iktidar yapmak için çok çalışacaklarının sözünü verdiler.