Dolandırıcılığın böylesi görülmedi

17
Dolandırıcılığın böylesi görülmedi

Nadire KRAŞLIOĞLU

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde 4 Ekim 2012 tarihinde yatılı tedavi gördüğü sırada Mehmetçik’te sakin Mustafa Akıncı ile tanışıp kendisini Galatasaray Futbol Takımı Yöneticisi Abdurrahim Albayrak’ın teyzesinin oğlu olarak tanıtan Hakan Akdoğan, Akıncı’yı 1700 TL karşılığında Galatasaray yönetimine alabileceğini söyleyerek dolandırdı. “Sahtekarlıkla para temini” suçunu işleyen ve 2012 yılının Kasım ayında Türkiye’ye kaçan zanlı Akdoğan 9 ay sonra yeniden KKTC’ye geldiği sırada tutuklandı. Dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan Akdoğan aleyhinde 3 gün tutukluluk süresi temin edildi.

Locadan koltuk ayarlayıp Galatasaray yönetimine alacağını söyledi
Konu ile ilgili mahkemede ifade sunan polis memuru Hasan Özgüç mahkemedeki ifadesinde, zanlı Hakan Akdoğan’ın 4 Ekim 2012 tarihinde Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yatılı tedavi gördüğü sırada Mustafa Akıncıya kendisini Galatasaray yöneticisi Abdurrahim Albayrak’ın teyzesinin oğlu olarak tanıştırdığını ifade etti. Akdoğan’ın 1700 TL karşılığında Mustafa Akıncı’yı Galatasaray yönetimine alabileceğini ve locadan 128 numaralı koltuğu kendisine alabileceğini ve yanında 2 misafiri ile Galatasaray maçlarını izleyebileceğini söyleyerek Akıncı’dan 1700 TL para aldığını kaydeden polis memuru Özgüç, zanlının 18 Kasım 2012 tarihinde Türkiye’ye kaçtığını açıkladı. Hakan Akdoğan’ın telefonlarına bakmaması üzerine Mustafa Akıncı’nın polise giderek şikayette bulunduğunu söyleyen Özgüç, zanlı Akdoğan’ın dün yeniden KKTC’ye geldiği sırada tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Konu ile ilgili soruşturma başlatıldığını belirten polis, Hakan Akdoğan’ın 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Tutukluluğu devam ediyor
Mahkeme soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlı Hakan Akdoğan’ın 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına karar verdi.