Doğan, Afrikalı deniyor

Doğan
Kıbrıs Town Houses

İKİSİ ANTRENMANDA: Doğan Türk Birliği yabancı oyuncu arayışları çerçevesinde Kongo ve Ganalı iki forvet oyuncusunu deneme amaçlı dün takımla antrenmana çıkarttı. 4 sezon önce Hamitköy’de forma giyen Kamerunlu defans ve orta saha Aako Thierry de ülkemize getirtildi, dünkü antrenmanı izledi

AYDIN ASKER YOLCUSU: Sarı-lacivertlilerin başarılı sağ kanat oyuncusu Aydın, 12 Ağustos Çarşamba günü vatani görev için Gülseren Eğitim Kışlası’na dahil oluyor. Doğan, bugün ayrıca Karşıyaka’da hazırlık maçı oynayacak

Coşkun KUTAY

Doğan Türk Birliği yeni sezonda kadrosuna almak için yabancı arayışlarına devam ediyor.
Sarı-lacivertliler, 4 sezon önce Hamitköy’de forma giymiş, Kamerunlu defans ve orta saha oynayabilen Aako Thierry’i denenmek üzere KKTC’ye getirtti. Süper Lig temsilcisi forvet mevkiinde forma giyen biri Kongolu biri Ganalı iki futbolcuyu da dün takımlar antrenmana çıkardı.
Kongo 1.Lig takımlarından Shark FC’de forma giyen 23 yaşındaki forvet oyuncusu Jose  N-Zembele Makusa ile Gana 2.Lig takımlarından Future Star FC’de forma giymiş 19 yaşındaki forvet Eric Adonmmai Allotey’i dün takımla antrenmana çıkartan  Doğan bugün Karşıyaka Sahası’nda yapılacak hazırlık karşılaşmasında bu oyuncuları da denemiş olacak.
Doğan’ın başarılı kanat oyuncusu Aydın Aydın’da 12 Ağustos’ta vatani görevini yapmak için Gülseren Eğitim Kışlasına dahil olacak. Gülseren’de 1 ay acemi eğitimi alacak olan Aydın bölüklere dağıtım olduktan sonra 11 aylık askerliğini çavuş olarak tamamlayacak.

1.88’lik Kamerunlu geldi

Geçtiğimiz sezon yabancılarından beklediğini bulamayan Süper Lig’de bu sezon tek Girne temsilcisi olacak Doğan Türk Birliği yeni arayışa girmiş durumda.
Geçtiğimiz sezon forma giyen Zuma’nın halen İngiltere’de olması ve teknik ekibin de hakkında olumlu veya olumsuz yeni bir karar üretmemesi nedeniyle, yabancı arayışına hız verdi.
Sarı lacivertli yönetim, 1984 doğumlu Kamerun asıllı Aako Thierry’yi ülkemize davet etti. 1.88 boyundaki defansa yönelik orta saha oyuncusunu, “denemeye” tabi tutmak üzere dün antrenmana çıkarttı ve yaklaşık 4 sezon önce Hamitköy’de de forma giyen Thierry dünkü antrenmanı teknik heyetle birlikte izledi.
Son beş yılını Sırbistan 1. Liginde geçiren THİERRY, 2009-10 sezonunda Novisat, 2010-11 sezonunda Zemun, 2011-12 sezonunda Radnicki, 2012-13 sezonunda tekrar Novisat, takımlarında futbol oynadı. 23.7.2013 tarihinde FK.BSK.Borga, Prva Liga takımına transfer olan, ancak oynamadan ayrılan THİERRY, 1. Ligde 77 maç oynadı ve 2 gol attı.

Facebook Comments