Dış basından Aslan’a övgü

13 Mart 2013 Çarşamba | 10:19
Dış basından Aslan'a övgü
Kıbrıs Town Houses

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde Schalke'yi eleyerek çeyrek finale yükselmesi Avrupa basınında geniş yankı yarattı. Dünyaca ünlü ajans ve gazeteler ise Sarı-Kırmızılı takımın zaferine geniş yer verdi. Ajanslar Galatasaray'ın Almanya'da çok iyi bir futbol sergilediği görüşünde birleşirken Sarı-Kırmızılı takımın oynadığı futboldan övgüyle bahsetti. Avrupa basını Galatasaray'ın Schalke'yi yerle bir ettiği görüşünü savunurken Terim'den övgüyle bahsetti. İşte ajans ve gazetelerin o görüşlerinden bazıları:

TÜRK EKİBİ G.SARAY BERABERLİKLE YETİNMEDİ
REUTERS:
Galatasaray Veltins Arena'da tarih yazdı ve adını Şampiyonlar Ligi'nde ilk 8 takım arasına yazdırmayı başardı. Bu gerçekten çok büyük başarı.
Associated Press: Galatasaray'dan büyük zafer. Türk ekibi Schalke deplasmanında beraberlikle yetinmedi. Son saniyede Umut'la müthiş bir galibiyet aldılar.

DROGBA VE SNEIJDER'Lİ GALATASARAY UÇUYOR
BİLD:
Almanya'nın üçte üç çeyrek final hayalini Galatasaray yerle bir etti. Sarı-Kırmızılılar galibiyeti ve çeyrek finali hak etti.

MARCA: Drogba ve Sneijder'li Galatasaray Avrupa'da uçuyor.

AS: Galatasaray Arena'da müthiş bir başarıya imza attı. Türk ekibinde Burak yine boş geçmedi.

SPORT: G.Saray Şampiyonlar Ligi'nde büyük bir başarıla imza atıp sürpriz yaptı.

DEREBOYU SARI KIRMIZIYA BÜRÜNDÜ

EBOUE MAÇTAN ÖNCE DUA ETTİGalatasaray'ın yıldız oyuncusu Eboue Schalke maçından önce sahada ellerini kaldırarak dua etti. Maç öncesi çok heyecanlı olduğu gözlenen yıldız futbolcu galibiyet sonrası büyük bir sevinç yaşadı.

TARAFTAR FLORYA'YI AYAĞA KALDIRDI
Galatasaray'ın Schalke'yi 3-2 yenerek Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükselmesi taraftarlarda bayram sevinci yaşattı. Sarı-Kırmızılı taraftarlar Florya'ya gelerek takımları lehine büyük bir sevgi gösterisinde bulundu. Taraftarlar tezahüratlarıyla yeni göğü inletti.