Dikmen’de Cinayet Teşebbüsü!

11
Dikmen'de Cinayet Teşebbüsü!

DİKMEN’DE CİNAYETE TEŞEBBÜS…1 TUTUKLU

Dikmen’de ayrıldığı eşinin evine zorla girerek yaralayan kişi tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, bu sabah 04.00 sıralarında A.A. (E-35), ayrıldığı eşi Şengül Uçak (K-31)’a ait ikametgaha, evde birini gördüğü gerekçesiyle, daha önceden evin avlusuna saklamış olduğu av tüfeğini de alıp girdi. Şengün Uçak’ın sol bacağına bir kez ateş edip, tüfeğin dipçiğiyle kafasına vurmak suretiyle yaralayan A.A., evde bulunan erkek şahıs dışarıya kaçarken arkasından üç el de ateş etti. A.A. tutuklandı.

SEÇİM VE HALKOYLAMASI YASASINA AYKIRI HAREKET ETTİ

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir haber sitesinin direktörlerinden birine Seçim ve Halkoylaması Yasası’na aykırı hareket etmekten yasal işlem başlatıldığı, diğerinin de aranmakta olduğu açıklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, haber sitesi direktörü P.A (E-41) ve C.O’nun (K-29), 28 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri’ne yönelik yapılan kamuoyu yoklamaları ve kamuoyu araştırmalarını 13 Temmuz tarihinden sonra yayımlanmama kuralına uymayarak, yayınladı. Mesele ile ilgili olarak C.O. hakkında yasal işlem başlatan polis, P.A’yı arıyor.

GÜMRÜK MEMURUNUN DUR EMRİNE UYMADI

Ercan Havaanalı eski Lefkoşa anayolunda dün sabah H.Z. (E-39) kullanımında bulunan araç ile seyir halindeyken gümrük memurlarının dur emrine riayet etmedi. H.Z. gümrüksüz mal bulundurmaktan Lefkoşa’da tutuklandı.

Polisten yapılan açıklamaya göre, daha sonra Lefkoşa’da tespit edilen H.Z ve kullanımındaki araçta yapılan aramada muhtelif markalarda gümrüksüz 400 paket sigara ve 50 paket sigara kağıdı tespit edilerek emare olarak alındı. H.Z. tutuklandı.

ARABADA İLAÇ BULUNDU

Bostancı'da E.Z'ye (E-22)ait araçta yapılan aramada bir adet komando bıçağı ve ilaç ve eczacılık yasasına aykırı 7 adet hayvancılıkta narkoz olarak kullanılan sıvı ilaç bulundu.

Polisten yapılan açıklamaya göre, E.Z ve araçta yolcu olarak bulunan M.K (E-22) tutuklandı.