Derdi 7 bin Euro

Derdi 7 bin Euro
Kıbrıs Town Houses

Güney Kıbrıs’ta iflas eden Laiki Bank önünde Türkiye bayrağı açarak, diplomatik bir krize neden olan Fransız’ın derdi ortaya çıktı. Bayrağı önce Arasta’daki esnafa gösteren Fransız, “7 bin Euro paramı yediler, ben onlara gösteririm” diyerek Güney’e geçti. Fransız’ın bayrağı da Arasta’daki bir mekandan aldığı öğrenildi.
Fransız eylemci, olay günü sabah saatlerinde önce Arasta Çarşısı’ndan Türkiye bayrağı satın aldı, ardından bölgede faaliyet gösteren Yafa Cafe isimli iş yerine gitti.
Yafa Cafe’de Niyazi Kıraçoğlu isimli çalışana içini döken ve adının Micheal olduğunu söyleyen Fransız, “Laiki Bank’ta 7 bin Euro param vardı ve paramı yediler. Bugün Güney Kıbrıs’a gideceğim ve protesto eylemi gerçekleştireceğim” dediği öğrenildi.

Kıraçoğlu: Ciddiye almamıştım
Fransız eylemcinin olay günü oldukça öfkeli olduğunu söyleyen Niyazi Kıraçoğlu, Fransız eylemcinin, olay günü Yafa Cafe’ye gittiğini ve orada sohbet esnasında “Paramı almam lazım. Şimdi son param ile yemek yiyeceğim ve hiç param kalmayacak” dediğini belirtti.
Kıraçoğlu, Fransız eylemcinin, “Rumları protesto edeceğim” sözlerini ciddiye almadığını söyledi.
Niyazi Kıraçoğlu, “Fransız eylemci, olaydan bir gün önce cafeye geldi ve bir şeyler içti, biraz sohbet etti. Güney Kıbrıs’ta parasının olduğunu ve parasını almaya geldiğini söyledi. O gün gitti. Ertesi gün yani eylemi gerçekleştirdiği gün saat 08.30 sıralarında yine cafeye geldi. Bu kez çok öfkeliydi ve yerinde duramıyordu. Bana ‘Benim 7 bin Euro paramı yediler, ben onlara gösteririm. Birazdan Güney Kıbrıs’a gideceğim ve Rumları protesto edeceğim’ dedi. Bu söylemini ciddiye almadım. Eğer böyle bir eylemde bulunacağını bilseydim onu engellemeye çalışırdım” dedi.
Kıraçoğlu, “Bana adının Micheal olduğunu söyledi. Girne’de bir pansiyonda kalıyormuş ve Fransa’dan sözünü ettiği parasını almak için geldiğini geri döneceğini söylemişti. Eylem günü cafeye geldiğinde de son parası ile yemek yiyeceğini söyledi” diye konuştu.

Facebook Comments